Jeremy Sochan znów bardzo solidny. Jest też sukces San Antonio Spurs!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Goodlett/Getty Images / Na zdjęciu: Jeremy Sochan i Collin Sexton

Jeremy Sochan ostatnio zapewnił San Antonio Spurs zwycięstwo nad Phoenix Suns. Teraz również przyczynił się do sukcesu swojego zespołu, ocierając się o double-double.

Polak w poprzednim meczu trafił kluczowy, decydujący o zwycięstwie rzut za trzy. Teraz znów był bardzo solidny i przydatny dla drużyny.

Jeremy Sochan tym razem w starciu przeciwko Utah Jazz spędził na parkiecie aż 36 minut (więcej grał tylko Devin Vassell). 20-latek w tym czasie otarł się o double-double, zdobywając 17 punktów, dziewięć zbiórek, dwie asysty, pięć przechwytów, blok i trzy straty.

Bardzo ważne dla Spurs okazały się też popisy Devina Vassella. Amerykanin rzucił aż 31 oczek, trafiając 12 na 20 oddanych prób z pola. - Stał się naprawdę sporym problemem dla defensywny - mówił o Vassellu Victor Wembanyama, cytowany przez portal ESPN. - Pięknie patrzy się na jego rozwój - dodawał Francuz.

Teksańczycy pokonali Jazzmanów 118:111, notując drugie z rzędu, a 17. zwycięstwo w tym sezonie. To był trzeci bezpośredni mecz tych ekip i pierwszy sukces Spurs.

- W drugiej połowie nie traciliśmy piłki tak jak w pierwszej. Malaki [Branham] pojawił się na parkiecie i trafił trzy czy cztery razy, kiedy potrzebowaliśmy punktów w trudnym momencie i zasługuje na spore uznanie za napędzanie naszego ataku. Obrona była dziś dobra, fizyczna. W ofensywie mieliśmy dobre tempo. To była udana noc – podsumował trener zwycięzców, Gregg Popovich.

Wynik:

Utah Jazz - San Antonio Spurs 111:118 (15:29, 33:30, 31:29, 32:30) (Sexton 26, Markkanen 25, Collins 18 - Vassell 31, Wembanyama 19, Sochan 17, Champagine 17, Branham 17)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty