Świetny Majchrzak. Obronione meczbole i krecz w pojedynku Kaśnikowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski

W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Skopje. Awans do II rundy, choć w odmiennym stylu, uzyskali Kamil Majchrzak i Maks Kaśnikowski.

Po miesięcznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi Kamil Majchrzak (ATP 351) powrócił do rywalizacji na zawodowych kortach. Polak uniknął eliminacji do imprezy Macedonian Open i w poniedziałek rozegrał pierwszy mecz w głównej drabince.

Na drodze "Szumiego" stanął rozstawiony z "ósemką" Gauthier Onclin (ATP 259). Po 90 minutach Polak pokonał wyżej notowanego Belga 6:2, 6:3. Kluczowe okazały się końcówki obu setów. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej odsłonie piotrkowianin wygrał cztery ostatnie gemy.

Zwycięski Majchrzak awansował do II rundy macedońskiego challengera. Jego przeciwnikiem będzie w środę Gruzin Nikołoz Basilaszwili (ATP 515) lub Czech Jonas Forejtek (ATP 356).

Trudniejszą przeprawę miał w poniedziałek Maks Kaśnikowski (ATP 265). Przeciwnikiem warszawianina był Orlando Luz (ATP 352), czyli były najlepszy junior świata. Starcie Polaka z Brazylijczykiem trwało trzy godziny i 10 minut, a zakończyło się zwycięstwem naszego reprezentanta po kreczu rywala. Luz zszedł z kortu przy stanie 6:7(5), 7:6(9), 4:2 dla Kaśnikowskiego.

Ale zanim do tego doszło, nasz tenisista miał poważne problemy. W partii otwarcia nie było ani jednego przełamania, a w tie-breaku górą był Luz. Potem 26-latek z Kraju Kawy zmarnował przy własnym podaniu dwie piłki meczowe i oddała serwis na po 5. Kolejnych dwóch meczboli Brazylijczyk nie wykorzystał w tie-breaku, w którym lepszy był Polak. W trzecim secie 20-latek wywalczył przełamanie na 2:1, a później jego przeciwnik poddał spotkanie.

Tym samym Kaśnikowski awansował do II rundy challengera w Skopje. Jego rywalem będzie w środę Austriak Neil Oberleitner (ATP 636) lub Słoweniec Bor Artnak (ATP 456). Pierwszy z nich dostał się do głównej drabinki poprzez dwustopniowe eliminacje. Drugi otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Na macedońskiej mączce zaprezentują się również polscy debliści. We wtorek do rywalizacji przystąpią Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Ich przeciwnikami będą rozstawieni z drugim numerem Wenezuelczyk Luis David Martinez i Kolumbijczyk Cristian Rodriguez.

Macedonian Open, Skopje (Macedonia Północna) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 74,8 tys. euro poniedziałek, 20 maja

I runda gry pojedynczej:

Maks Kaśnikowski (Polska, 5) - Orlando Luz (Brazylia) 6:7(5), 7:6(9), 4:2 i krecz Kamil Majchrzak (Polska) - Gauthier Onclin (Belgia, 8) 6:2, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty