Karol Linetty pomógł w pokonaniu mocarza Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Mecz Serie A: Torino FC - AC Milan
PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Mecz Serie A: Torino FC - AC Milan

Istotne zwycięstwo Torino FC, które ma jeszcze możliwość znalezienia się w europejskich pucharach. Klub Karola Linettego pokonał 3:1 AC Milan. Polak rozegrał pełne spotkanie.

AC Milan nie ma wątpliwości, które miejsce zajmie na zakończenie sezonu. Rossoneri zostali wicemistrzami Włoch za Interem Mediolan, ale między innymi przed Juventusem i Atalantą. Rozprężenie było widać po jedenastce Stefano Piolego wybranej na wyjazdowe spotkanie przeciwko Torino FC. Pokazał się w niej między innymi 21-letni obrońca Filippo Terracciano.

Piłkarzom Torino jeszcze daleko do myślenia o urlopach. Przy odrobinie szczęścia drużyna może pokazać się w europejskich pucharach, a bardzo pomocne są punkty wywalczone kosztem Milanu. Od pierwszego gwizdka zagrał między innymi Karol Linetty, któremu w drugiej linii Granaty towarzyszyli Samuele Ricci i Ivan Ilić.

Torino zrobiło dużo, żeby wykorzystać rozprężenie Milanu. Od początku gospodarze stwarzali sobie lepsze sytuacje podbramkowe, a pierwszej z nich nie wykorzystał Adrien Tameze. Następnie Byki nastawiły celowniki i przed końcem pierwszej połowy meczu zdobyły prowadzenie 2:0. W 26. minucie Duvan Zapata główkował do bramki po wrzutce Ricardo Rodrigueza, a w 40. minucie Ivan Ilić skorzystał bezkarnie z dogrania Raoula Bellanovy.

Nie minęła minuta po przerwie i doświadczony Ricardo Rodriguez dorzucił gola na 3:0, więc sytuacja Torino zrobiła się wygodna. Milanowi pozostało ratować się przed kompromitacją, w czym pomógł gol Ismaela Bennacera z rzutu karnego w 55. minucie. Okazało się, że pomocnik Rossonerich ustalił wynik.

Torino zagra jeszcze przed zakończeniem sezonu z Atalantą w Bergamo. Pożegnalny mecz Milanu będzie przeciwko Salernitanie.

Torino FC - AC Milan 3:1 (2:0) 1:0 - Duvan Zapata 26' 2:0 - Ivan Ilić 40' 3:0 - Ricardo Rodriguez 46' 3:1 - Ismael Bennacer (k.) 55'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Adrien Tameze, Alessandro Buongiorno (80' Matteo Lovato), Adam Masina - Raoul Bellanova (74' Valentino Lazaro), Karol Linetty, Samuele Ricci, Ivan Ilić, Ricardo Rodriguez (61' Mergim Vojvoda) - Duvan Zapata, Pietro Pellegri (74' Antonio Sanabria)

Milan: Marco Sportiello - Pierre Kalulu, Malick Thiaw, Fikayo Tomori, Filippo Terracciano (65' Alessandro Florenzi) - Yunus Musah (77' Olivier Giroud), Ismael Bennacer (77' Tommaso Pobega), Tijani Reijnders - Christian Pulisić, Luka Jović, Noah Okafor (61' Rafael Leao)

Żółte kartki: Ricci (Torino) oraz Tomori (Milan)

Sędzia: Ermanno Feliciani