Bandycki faul w meczu Premier League! Piłkarz wyleciał za to z boiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robbie Jay Barratt / Na zdjęciu: Gabriel Jesus sfaulowany podczas meczu z Leeds

W spotkaniu 31. kolejki Premier League Manchester City przegrał na swoim stadionie z Leeds United (1:2). Nie tylko sam wynik budzi wiele emocji, ale też faul Liama Coopera, za który zawodnik "Pawi" dostał czerwoną kartkę.

Podczas pierwszego sobotniego meczu (10.04) doszło do niemałej niespodzianki. Manchester City przegrał na Etihad Stadium z Leeds United 1:2. Zespół Pepa Guardioli na swoim stadionie przegrał w tym roku tylko raz - w derbowym starciu z Manchesterem United (0:2).

Postawę "Pawi" można pochwalić jednak nie Liama Coopera. W pierwszej połowie szkocki piłkarz wyprostowaną nogą zaatakował kolano Gabriela Jesusa. Po weryfikacji VAR, Cooper wyleciał z boiska.

- To jest czerwona kartka, to był rzeźnicki faul - powiedział na wizji komentator Canal Plus Sport, Andrzej Twarowski.

Drużyna Marcelo Bielsy przez ponad połowę spotkania grała w osłabieniu. Po przerwie Leeds United w 76. minucie straciło prowadzenie. Jednak tuż przed końcowym gwizdkiem mimo gry w dziesiątkę gola na wagę trzech punktów strzelił Stuart Dallas.

Swojemu zespołowi nie pomógł Mateusz Klich. Starcie na Etihad Stadium reprezentant Polski obejrzał z ławki rezerwowych. To kolejny mecz, w którym pomocnik "Pawi" nie wystąpił w składzie wyjściowym.

Zobacz też: Premier League: sensacja w meczu Leeds United z Manchesterem City! Problemy Mateusza Klicha PKO Ekstraklasa: mocna reakcja Pogoni Szczecin. Przeciwnik statystował