Męczarnie lidera w 13. kolejce Tauron 1. ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Będzin
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Będzin

W 13. kolejce Tauron 1. ligi nie zawsze faworyci wygrywali. A nawet jeśli wywozili zwycięstwo, to okupione ciężką walką.

Lider tabeli, MKS Będzin, dość niespodziewanie męczył się z plasującą się w dolnej części tabeli Olimpią Sulęcin. Podopieczni Konrada Copa prowadzili już zresztą 2:0 w setach, ale w trzeciej partii nie wykorzystali swojej szansy. Po grze na przewagi lepsi okazali się będzinianie, którzy uratowali wygraną, ale stracili punkt.

Niespodziewane też było rozstrzygnięcie meczu w Świdniku. Miejscowa Avia przegrała 1:3 z niżej notowaną Lechią Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Mateusza Mielnika mają za sobą bardzo dobry okres. Wygrali cztery ostatnie mecze i zadomowili się w czołowej ósemce.

Dobrą passę notuje też KPS Siedlce, które również sprawiło niespodziankę. Siedlczanie pokonali BKS Visłę Bydgoszcz i oddalili się od strefy spadkowej. Dla bydgoszczan to było z kolei przerwanie passy. Wygrali trzy poprzednie spotkania.

Pozostałe mecze przebiegły już bez zaskoczeń. Wygrywali faworyci. Komplet punktów dopisały po tym weekendzie drużyny z Chełma, Kluczborka, Białegostoku, Nowej Soli i Bielska-Białej.

Wyniki 13. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn: PZL Leonardo AVIA Świdnik - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (23:25, 25:20, 22:25, 18:25) Bogdanka Arka Chełm - AZS AGH Kraków 3:1 (25:18, 19:25, 25:18, 25:14) KGHM SPS Głogów - KKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (23:25, 24:26, 25:16, 21:25) BAS Białystok - Gwardia Wrocław 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:21) PSG KPS Siedlce - BKS Visła Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:21, 27:25, 25:21) MKST Astra Nowa Sól - MCKiS Jaworzno 3:1 (23:25, 25:18, 27:25, 25:18) Olimpia Sulęcin - MKS Będzin 2:3 (25:20, 25:20, 26:28, 23:25, 11:15) SMS PZPS Spała - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 19:25, 25:27)