Faworyci z problemami w Lyonie. Rozstawiony rozkręcił się po wolnym starcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Tomas Martin Etcheverry
PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Tomas Martin Etcheverry

Tomas Martin Etcheverry potrzebował trzech setów, aby pokonać debiutanta Nikolasa Sancheza i awansować do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Lyonie. Arthur Rinderknech obronił meczbola i wygrał decydującego tie breaka.

W I rundzie turnieju ATP w Lyonie Tomas Martin Etcheverry trafił na kwalifikanta i debiutanta w głównym cyklu, Nikolasa Sancheza Izquierdo. Notowany na 29. miejscu Argentyńczyk był zdecydowanym faworytem meczu z klasyfikowanym o 231 miejsc niżej Hiszpanem, ale początkowo zanosiło się na sensację, bo przegrał pierwszego seta 1:6. Ostatecznie jednak 24-latek z La Platy odwrócił losy spotkania i zwyciężył 1:6, 6:2, 6:2.

Rozstawiony z numerem szóstym Etcheverry musiał spędzić na korcie aż dwie godziny i 39 minut. W tym czasie zaserwował cztery asy, posłał 23 zagrania kończące, czterokrotnie został przełamany i wykorzystał sześć z dziesięciu break pointów.

Trzech setów i prawie trzech godzin, aby awansować do II rundy potrzebował również Arthur Rinderknech. Ku radości miejscowych kibiców, Francuz pokonał 6:3, 4:6, 7:6(6) Daniela Evansa, w decydującym tie breaku broniąc piłki meczowej.

Po zwycięstwach nad "szczęśliwymi przegranymi" z eliminacji w 1/8 finału zameldowali się Dominik Koepfer i Paweł Kotow. Niemiec wygrał z Javierem Barranco Cosano i będzie inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Ugo Humberta. Z kolei moskwianin ograł Pedro Cachina, a jego kolejnym przeciwnikiem został Alexandre Muller.

Podobnie jak w Genewie, tak i w Lyonie w zmaganiach tenisistów przeszkodziła pogoda. Z powodu opadów deszczu przerwane i przełożone na wtorek zostały spotkania Hugo Gastona z Danielem Elahim Galanem i Jaume Munara z Francesem Tiafoe'em.

Open Parc, Lyon (Francja) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 579,3 tys. euro poniedziałek, 20 maja

I runda gry pojedynczej: Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 6) - Nikolas Sanchez (Hiszpania, Q) 1:6, 6:2, 6:2 Arthur Rinderknech (Francja) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:3, 4:6, 7:6(6) Paweł Kotow - Pedro Cachin (Argentyna, LL) 6:1, 6:4 Dominik Koepfer (Niemcy) - Javier Barranco (Hiszpania, LL) 6:4, 6:7(4), 6:4 Jaume Munar (Hiszpania) - Frances Tiafoe (USA, 5) 3:4 *do dokończenia Hugo Gaston (Francja, Q) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 7:6(2), 6:6 *do dokończenia

wolne losy: Ugo Humbert (Francja, 1); Aleksander Bublik (Kazachstan, 2); Adrian Mannarino (Francja, 3); Francisco Cerundolo (Argentyna, 4)