Trzecie złoto Mikkela Michelsena. Klasyfikacja końcowa cyklu TAURON SEC

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen

Mikkel Michelsen po raz trzeci w karierze sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Duńczyk w czterech turniejach zdobył 52 punkty, o osiem więcej niż drugi Leon Madsen i o dziesięć więcej niż trzeci Janusz Kołodziej.

Kołodziej stanął na podium, choć należy pamiętać, że przez kontuzję stracił jeden z czterech turniejów. Gdyby nie to, mając na uwadze formę w jakiej jest w tym sezonie, miałby dużą szansę na złoty medal.

Ten ostatecznie zawisł na szyi Mikkela Michelsena, który przy okazji zapewnił sobie przepustkę do cyklu Grand Prix 2024. Duńczyk ma się z czego cieszyć, bo w tegorocznych zmaganiach o tytuł mistrza świata spisuje się słabo, i gdyby nie złoto w TAURON SEC, musiałby liczyć na "dziką kartę" od organizatorów.

Piątka najlepszych zawodników cyklu SEC, a więc Michelsen, Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek i Andrzej Lebiediew ma zapewniony udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Tegoroczne rundy odbyły się na torach w Częstochowie, Guestrow, Bydgoszczy i Pardubicach.

Dodajmy, że ostatnim polskim żużlowcem, który zdobył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy był Sebastian Ułamek. Wychowanek Włókniarza Częstochowa po tytuł sięgnął w 2010 roku w Tarnowie (wówczas rozgrywano tylko jeden turniej finałowy).