Jest kolejny medal! Kapitalny bieg sztafety i rekord!

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / PZLAwideo / Na zdjęciu: Jakub Pietrusa
YouTube / PZLAwideo / Na zdjęciu: Jakub Pietrusa

Polska sztafeta męska 4x100 metrów w znakomitym stylu wywalczyła brązowy medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów.

W sobotę polska sztafeta męska 4x100 metrów, w składzie: Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik, znakomicie pobiegła w eliminacjach podczas mistrzostw świata juniorów w Nairobi. Biało-Czerwoni byli nie tylko najszybsi w swoim wyścigu, ale i ustanowili nowy rekord Europy juniorów.

Ten rekord nie przetrwał zbyt długo. Wszystko znów za sprawą Biało-Czerwonych. W finale wystąpili w takim samym składzie i wywalczyli brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów. Od niedzieli rekord Europy w tej kategorii wiekowej wynosi 38,90 s.

W Nairobi triumfowali Amerykanie, ustanawiając rekord świata juniorów - 38,51 s. Srebro wywalczyli Jamajczycy (38,61 s).

Kilka minut wcześniej rozegrany został finał sztafet 4x100 wśród pań. Polki pobiły rekord kraju juniorek (44,31 s), co dało im czwarte miejsce. Triumfowały Jamajki.