Niespodziewana decyzja reprezentanta Polski w futsalu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto  /
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto /

Dla STATSCORE Futsal Ekstraklasy to spore osłabienie. Reprezentant Polski, zawodnik Constractu Lubawa, Sebastian Grubalski w ostatnim czasie często leczył poważne urazy. Pod koniec lipca futsalista zdecydował zawiesić karierę.

W nadchodzącym sezonie STATSCORE Futsal Ekstraklasy na ligowych boiskach nie zobaczymy Sebastiana Grubalskiego. Zawodnik Constractu Lubawa postanowił nie przedłużać umowy z klubem i zawiesić karierę. Wszystko przez nękające go kontuzje.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Grubalski w lipcu występował w Akademickich Mistrzostwach Świata, gdzie był kapitanem reprezentacji Polski. Z Biało-Czerwonymi zajął 5. miejsce. Po turnieju podjął decyzję, że zawodowo w najbliższych miesiącach nie będzie grał.

Zawodnik w zakończonym w maju sezonie często ze względu na kontuzje nie mógł występować. Z Constractem, w którego barwach do tej pory rozegrał 123 mecze i zdobył 73 gole, wywalczył dwa srebrne medale oraz jeden brązowy, a także Puchar Polski.

Sebastian Grubalski należał do najważniejszych zawodników reprezentacji Polski, brał udział w Euro 2022. Jednak przed turniejem, a także po nim leczył skomplikowane urazy.

Sezon 2022/23 rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia. Mecze w zakończonych rozgrywkach STATSCORE Futsal Ekstraklasy można było oglądać na platformie WP Pilot.