Przełamanie Legii Warszawa. Równy krok liderów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Constract Lubawa
Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Constract Lubawa

W sobotę rozegrano sześć meczów 12. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Potyczka Piasta Gliwice została przełożona. Wydarzeniem serii było pierwsze zwycięstwo w sezonie Legii Warszawa.

12. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy rozegrana została w ekspresowym tempie. Sześć spotkań odbyło się w jednym dniu. Mecz grającego w Lidze Mistrzów Piasta Gliwice przełożono na grudzień.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Lider Rekord grał na boisku nieobliczalnego beniaminka z Bochni, który ostatnio przegrał u siebie. BSS ABJ w sobotę doznał drugiej porażki. Już do przerwy bielszczanie prowadzili czterema golami, po zmianie stron gospodarze byli w stanie jedynie uratować honor.

Wygrał także 2. w lidze Constract. Lubawianie nie dali szans Dremanowi, chociaż przyznać należy, że opolanie walczyli do końca i ostatecznie przegrali jedynie dwoma bramkami.

Ważne punkty zdobył Widzew. Beniaminek do przerwy przegrywał 0:1 z Akademikami z Warszawy, ale po zmianie stron zdobył trzy gole i w dorobku ma już 15 punktów. Łodzianie walczą o prawo gry w play-off.

Po raz pierwszy w sezonie wygrała Legia. Drużyna ze stolicy pokonała w Chorzowie Clearex 5:3, ale w dalszym ciągu zamyka tabelę. Jednak strata do bezpiecznej strefy zmniejszyła się do trzech punktów.

Niespodziewanie przegrał GI Malepszy Arth Soft Leszno, który w Pniewach do przerwy prowadził z Red Dragons. Po zmianie stron gospodarze zdobyli trzy bramki i awansowali na 7. miejsce w Fogo Futsal Ekstraklasie.

13. seria spotkań rozgrywana będzie od piątku do niedzieli. Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

12. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy: MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Red Devils Chojnice 7:2 (1:1)

Tachack 16', 22', 40', Neme 27', 33', Lisowski 29', Kolesnykow 34' - Kolesnyk 3', Pastars 24'

BSF ABJ Bochnia - Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:4) Przybył 24 - Matheus Ferreira 4, 11, Stefan Rakić 13, Sebastian Leszczak 13

Constract Lubawa - Dreman Opole Komprachcice 5:3 (3:2)

Chano 2', Raszkowski 3', 3', Lemos 30', 38' - Czech 9', Raszkowski (sam.) 14', Parra 36'

Clearex Chorzów - Legia Warszawa 3:5 (1:1) Barański 6', Brocki 21', 31' - Marcinkowski 14', Tarnowski 22', 30', Knajdrowski 29', 40'

Widzew Łódź - AZS UW Darkomp Wilanów 3:1 (0:1) Marciniak 32', 35', Słowiński 40' - Michał Klaus 9'

Red Dragons Pniewy - GI Malepszy Arth Soft Leszno 3:1 (0:1) Storozuk 21', Kostecki 29', Romero 39' - Gomes 10'

Piast Gliwice - AZS Uniwersytet Śląski Katowice (14.12)

Pauza: FC Reiter Toruń.