Futsal: Polacy wygrali i wciąż mają szansę na baraże

Po sobotniej wysokiej porażce z Serbią reprezentanci Polski 4:2 pokonali najsłabszą w grupie Mołdawię i wciąż mogą zająć drugie miejsce w grupie eliminacyjnej, co dam im prawo gry w barażach.

Michał Piegza
Reprezentacja Polski w futsalu WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Reprezentacja Polski w futsalu
Zgodnie z oczekiwaniami zakończył się drugi mecz Polaków w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w Słowenii. Po dotkliwej porażce w sobotę z Serbią, Biało-Czerwoni musieli pokonać Mołdawię.

Jako pierwsi gola zdobyli jednak rywale, Polacy szybko wyrównali, a po kilku minutach wyszli na prowadzenie. Do bramki trafił Nicolae Neagu, bramkarz FC Toruń. Cztery minuty później był ponownie remis, ale po kilkudziesięciu sekundach zrobiło się 3:2. Wynik na 4:2 ustalony został po przerwie.

W drugim meczu mistrzowie Europy Hiszpanie nie dali żadnych szans sobotnim pogromcom Polaków Serbom, pokonując ich 6:0. Dzięki temu nasi reprezentanci wciąż mogą zająć drugie miejsca w grupie. Jednak szanse na to są niewielkie.

Serbia - Hiszpania 0:6 (0:3)