Liga Mistrzów futsalu: Rekord Bielsko-Biała odpadł

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała

Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała pożegnał się z rozgrywkami futsalowej Ligi Mistrzów. Najlepszy zespół w kraju przegrał we własnej hali z mistrzem Rumunii 3:6.

Już w I rundzie zakończyła się przygoda Rekordu Bielsko-Biała z rozgrywkami futsalowej Ligi Mistrzów. Po listopadowym pewnym zwycięstwie nad Swansea w rundzie wstępnej mistrzowie Polski mieli apetyty na więcej.

Tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów rozgrywane są na innych zasadach niż we wcześniejszych latach. Drużyny rywalizują systemem pucharowym, a o awansie decyduje jedno spotkanie.

W meczu z mistrzami Rumunii CS United Galati Rekord do przerwy mógł mieć nadzieje na pomyślny koniec.  Do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 2:2.

Po zmianie stron rumuński zespół udowodnił swoją wyższość, ostatecznie zwyciężając 6:3. O wyniku zadecydowało ostatnie osiem minut potyczki. Klasą dla siebie był autor pięciu goli dla przyjezdnych Daniel Araujo.

Rekord po odpadnięciu z rozgrywek może skupić się na rywalizacji w ekstraklasie futsalu, gdzie o tytuł toczy zaciętą walkę z Constractem Lubawa i Piastem Gliwice. Rekord Bielsko-Biała - CS United Galați 3:6 (2:2)