Drugi sparing Polaków z Brytyjczykami. Potrzebne były karne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Kostek
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Arkadiusz Kostek

Reprezentacja Polski ma za sobą drugi mecz kontrolny z Wielką Brytanią w ramach przygotowań do hokejowych mistrzostw świata elity. W Nottingham znów lepsi okazali się gospodarze, ale tym razem po serii rzutów karnych.

W piątek w Leeds Brytyjczycy zwyciężyli Polaków 3:1. W sobotę doszło do drugiego spotkania obu drużyn, tym razem w Nottingham. To akurat miejsce, w którym w zeszłym roku obie ekipy wywalczyły awans do mistrzostw świata elity.

Tym razem mecz był bardzo wyrównany i nie udało się go rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry. W 50. minucie uszczęśliwił brytyjskich kibiców Brett Perlini. Jednak w 58. minucie do remisu 1:1 doprowadził Krystian Dziubiński.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych. Ze strony polskiej swój "najazd" wykorzystał tylko Mateusz Michalski. Dla gospodarzy karne strzelali Ben Lake oraz Cameron Critchlow, którego trafienie rozstrzygnęło spotkanie.

Tym samym nasi hokeiści zakończyli krótki pobyt w Wielkiej Brytanii z dwiema porażkami na koncie. Przed mistrzostwami świata elity Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa spotkania kontrolne. 3 maja w Żylinie zmierzą się ze Słowakami, a 7 maja w Sosnowcu z Duńczykami.

Wielka Brytania - Polska 2:1 po karnych (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, k. 2:1) Perlini 50', Critchlow 65' - Dziubiński 58'

Wielka Brytania: Bowns - Tetlow, Richardson; Kirk, C. Neilson, L. Neilson - Ruopp, Phillips; Perlini, Lake, Betteridge - Batch, Clements; Critchlow, Lachowicz, Curran - Halbert, Mosey; Shudra, Duggan, Norris.

Polska: Zabolotny (Murray) - Wajda, Kruczek; Chmielewski, Dziubiński, Wronka - Ciura, Bryk; Paś, Wałęga, Zygmunt - Dronia, Kostek; Urbanowicz, Smal, Michalski - Wanacki, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Starzyński, Krężołek.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty