Australijczycy kontynuują zawody mimo pozytywnych wyników testów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI / Na zdjęciu: lodowisko do gry w curling
PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI / Na zdjęciu: lodowisko do gry w curling
zdjęcie autora artykułu

Australijska para Tahli Gill i Dean Hewitt została dopuszczona do rozgrywania meczu gry mieszanej, mimo otrzymania pozytywnych wyników na koronawirusa. To decyzja Panelu Ekspertów Medycznych.

W nocy, około 3:30 czasu polskiego, pojawiła się informacja w mediach społecznościowych Australijskiego Komitetu Olimpijskiego, że Tahli Gill i Dean Hewitt będą wracać do kraju po tym jak Gill otrzymała serię pozytywnych wyników. Na 7:05 polskiego czasu zaplanowany był kolejny mecz tej pary i okazało się, że zostali oni dopuszczeni do gry.

Co ciekawe, jak czytamy na stronie Australijskiego Komitetu Olimpijskiego, Tahli Gill chorowała na COVID przed igrzyskami, a testy w Pekinie zmieniały się z negatywnych na pozytywne. Jednak po dyskusjach i ustaleniach z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, duet z Antypodów został dopuszczony do rywalizacji, ale zgodnie z protokołem "bliskiego kontaktu".

W niedzielę zawodniczka miała zostać przeniesiona w izolację, ale jak się okazało, nie trwało to zbyt długo. Australijski Komitet Olimpijski kontaktował się z MKOl-em i władzami do spraw zdrowia, po czym otrzymał e-mail z informacją, że para może dokończyć swój udział w igrzyskach w Pekinie. Panel Ekspertów Medycznych zbadał wartości CT w próbkach Tahli Gill z testów z ostatnich 24 godzin i stwierdził, że mieszczą się one w dopuszczalnym zakresie. Tym samym Australijczycy dostali zielone światło i mogę rozegrać pozostające im dwa mecze do końca turnieju olimpijskiego.

Przypomnijmy, że w podobnej sytuacji były Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń. Polski Komitet Olimpijski odwoływał się do Panelu Ekspertów Medycznych, ale wtedy Polki nie otrzymały zgody na opuszczenie izolacji. Maliszewska izolację opuściła na kilka godzin przed planowanymi eliminacjami w jej konkurencji, ale będąc już w arenie zmagań nie otrzymała zgody na start.

Czytaj także: Historyczny medal! Ten kraj wywalczył swoje pierwsze złoto Pekin 2022. Wielka krytyka organizatorów. "To nie jest miejsce stworzone do biathlonu"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus wpływa na igrzyska. Tracimy przez to szanse na sukces

Źródło artykułu:
Czy Australijczycy powinni zostać dopuszczeni do gry?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (15)
avatar
Tomasz Kawczyński
6.02.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
chore przepisy...  
avatar
PoLaK z Polski Wschodniej
6.02.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
W Australii zdrowego niezaszczepionego sportowca nie dopuścili do gry. A tu chorych Australijczyków dopuszczają... Jakoś to nie przeszkadza!!!!  
avatar
Onanislaw Spermacy Wyfiutkiewicz
6.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
To jest granda bo skoro nasza Maliszewska nie moze startowac to oni tez powinni siedziec na kwarantannie. Biegi na lyzwach to sport bezkontaktowy wiec nie rozumiem dlaczego nie moze startowac s Czytaj całość
avatar
Roman Grzybek
6.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
4
Odpowiedz
Australijscy oficjele i działacze jak widać są kompetentni i umieją się dogadać z organizatorami. Nasze przybyłe na Olimpiadę PISowskie pociotki opiekują się wyłącznie prezydentem i sobą (bo im Czytaj całość
avatar
julianu
6.02.2022
Zgłoś do moderacji
6
5
Odpowiedz
Nie bez znaczenia jest fakt, że poprzez skandaliczne afery polityczne: deptanie konstytucji, łamanie prawa, nepotyzm, bigoterię, LGBT…. Nie jesteśmy lubiani praktycznie wszędzie. I bez względu Czytaj całość