Wymowny gest Polaka. Widzieli to wszyscy

Marek Kania zajął 16. miejsce w rywalizacji łyżwiarzy szybkich na dystansie 500 podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Polak przed startem wykonał gest, po którym kibice Legii Warszawa mogą być zadowoleni.

Łukasz Witczyk
Marek Kania Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Marek Kania
W wyścigu na 500 metrów łyżwiarzy szybkich mieliśmy trzech przedstawicieli. O włos od zdobycia medalu był Piotr Michalski, który ostatecznie zajął piąte miejsce i do trzeciego zawodnika stracił 0,03 sek. Z kolei Damian Żurek był jedenasty, a Marek Kania szesnasty.

Ten ostatni przed swoim startem wykonał gest, który widział cały świat. Polski łyżwiarz wykonał popularną wśród piłkarskich kibiców "elkę". To symbol Legii Warszawa. "A jeśli kibicom Legii to umknęło - Marek Kania przesyła pozdrowienia" - czytamy na twitterowym profilu TVP Sport.

Kania to zresztą zawodnik Legii, więc wykonanie gestu nie może dziwić i zaskakiwać. Jest on jednym z dwojga warszawiaków, którzy biorą udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

"Zawodnikiem Legii Warszawa dzisiejszy olimpijczyk został pod koniec nauki w gimnazjum. Obecnie reprezentuje Fundację ŁiSW Legia Warszawa" - informuje strona legia.com.