Kamil Stoch wyśrubował niesamowitą serię. Wymowna statystyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP/EPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch bez medalu igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polak zajął czwarte miejsce w sobotnim konkursie na dużej skoczni. Wyśrubował jednak kapitalną serię.

Jeszcze w połowie stycznia nie było wiadomo, czy Kamil Stoch będzie mógł wystartować w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Doznał kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z konkursów pucharowych w Zakopanem.

Na skoczni normalnej zajmował trzecie miejsce po pierwszej serii. Wtedy nie udało mu się zdobyć medalu - był szósty, a po brąz sięgnął Dawid Kubacki.

W sobotę przeprowadzona została rywalizacja na dużym obiekcie. Kamil Stoch nie był wymieniany w gronie faworytów, ale gdyby zwyciężył, zostałby pierwszym skoczkiem w historii z trzema złotymi medalami z rzędu.

Nie udało się, Stoch zarówno po pierwszej, jak i drugiej serii zajmował czwarte miejsce. Mimo to jego wyniki robią ogromne wrażenie.

Po pierwszym konkursie w Zhangjiakou Stoch został pierwszym zawodnikiem, który co najmniej pięć razy z rzędu zajmował miejsca w czołowej szóstce. Teraz jeszcze bardziej wyśrubował tę statystykę.

Składają się na nią dwa pierwsze miejsca z Soczi (2014), czwarta i pierwsza lokata z Pjongczangu (2018) oraz szósta i czwarta pozycja z Pekinu (2022).