Co tam się dzieje?! Medal za medalem dla Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski

Nie było na nich mocnych! Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński wywalczyli złoty medal kajakarskich mistrzostw Europy, które odbywają się w Monachium. Podium wywalczyły też Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk!

Polacy fantastycznie wystartowali i od samego początku byli na czele stawki. Swoją przewagę z każdym uderzeniem powiększali i finalnie ich zwycięstwo było bezdyskusyjne!

Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński jako jedyni złamali barierę 37 sekund. Za nimi trwała niesamowita walka o kolejne medale. Finalnie na drugim stopniu podium staną Hiszpanie, na trzecim Litwini, którzy przegrali srebro o 0,003 sekundy!

- Tak dobrych mistrzostw Europy nie pamiętamy. To był kapitalny wyścig - cieszyli się komentatorzy TVP Sport, którzy byli pod ogromnym wrażeniem występu naszego duetu.

Emocje jeszcze nie opadły, a konto medalowe reprezentacji Polski ponownie się powiększyło! Tym razem srebro w finale K2 200 m kobiet wywalczyły Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk!

Polki do końca były w grze w złoto, ale faworyzowane Węgierki Blanka Kiss i Anna Lucz wytrzymały pogoń Biało-Czerwonych i nie dały sobie na finiszu odebrać zwycięstwa.

Tym samym reprezentanci Polski w niedzielę zdobyli już cztery medale na mistrzostwach Europy w Monachium. Wcześniej Mateusz Surwiło zdobył srebrny medal w finale KL3 na dystansie 200 metrów. Również srebro w finał K1 1000 m kobiet wywalczyła Justyna Iskrzycka.

Spodziewałeś się tylu medali kajakarzy na ME?