Kombinacja. Jarl Magnus Riiber po raz 25. wygrał indywidualny konkurs PŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber

Jarl Magnus Riiber wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Trondheim. Na 31. pozycji został sklasyfikowany Szczepan Kupczak.

Po serii skoków na obiekcie Granåsen (HS140) z dorobkiem 137 punktów prowadził Jarl Magnus Riiber. Drugie miejsce zajmował Harald Johnas Riiber, który zdobył 129,3 punktu i ruszył na trasę 31 sekund po młodszym bracie. Z trzecim numerem biegł Ryota Yamamoto. 22. wynik na skoczni miał Szczepan Kupczak.

J. M. Riiber zachował przodownictwo. W biegu spisał się najlepiej w sezonie 2019/2020 - miał siódmy czas. Dotychczas najwyżej był w tej części kombinacji dziesiąty. To dla niego 25. wygrany indywidualny konkurs Pucharu Świata. Tym samym przesunął się na szóstą pozycję w klasyfikacji wszech czasów - zrównał się ze swoim rodakiem Magnusem Moanem.

Z siedemnastego miejsca po serii skoków na drugi stopień podium awansował najlepszy w biegu - Joergen Graabak, a z czternastego na trzecie - Ilkka Herola. Z kolei H. Riiber spadł na siedemnaste miejsce. Kupczak zajął 31. lokatę. Trzydziesty zawodnik ukończył bieg o siedem sekund wcześniej.

Poprzedni konkurs Pucharu Świata w Trondheim rozegrano 27 stycznia 2019 roku. Po serii skoków narciarskich prowadził wówczas Kupczak. Po biegu Polaka sklasyfikowano na dwunastej pozycji - najwyższej w karierze. Wtedy też wygrał Jarl Magnus Riiber.