Kombinacja norweska. Jarl Magnus Riiber powtórzył w Seefeld wyczyn z 2020 roku

Jarl Magnus Riiber wygrał wszystkie trzy konkursy zaliczane do turnieju Nordic Combined Triple 2021 w Seefeld. Tylko 1.3 sekundy po triumfatorze finiszował Ilkka Herola.

PZ
Jarl Magnus Riiber Getty Images / Hans Peter Lottermoser/SEPA.Media / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
Do trzeciego etapu turnieju Nordic Combined Triple zawodnicy przystąpili z dorobkiem punktowym uzyskanym w piątkowych i sobotnich zawodach. W serii skoków narciarskich Jarl Magnus Riiber miał drugi wynik - wylądował na 108. metrze obiektu w Seefeld, zdobył 141,1 punktu - i zachował przodownictwo w turnieju. Najdalej poszybował Laurent Muhlethaler (110,5 metra / 142,2 punktu). W skokach Francuz awansował z 17. pozycji po sobotnim konkursie na ósme. Szczepan Kupczak uzyskał na skoczni 31. rezultat. Polak w sobotę był 39., a do niedzielnego konkursu zakwalifikowało się 40 czołowych kombinatorów wyłonionych podczas sobotniej rywalizacji.

Niedzielny bieg w Seefeld liczył nie 10, a 15 kilometrów. 38 sekund po Riiberze na trasę ruszył Akito Watabe. Natomiast 68 sekund tracił Ilkka Herola. 10 minut po starcie biegu, Fin doścignął Japończyka. Po 5 kilometrach Riiber miał nad nimi 44 sekundy przewagi, na półmetku - 29, a po 2/3 dystansu - 13. W 28. minucie zawodnicy biegnący z drugim i trzecim numerem złapali lidera.

Ostatnie 3 kilometry trójka najlepszych kombinatorów tego turnieju przebiegła razem. Herola i Watabe doścignęli Riibera, ale mimo to na najwyższym stopniu podium stanął Norweg, który pokonał najgroźniejszych rywali na finiszu.

Złoty medalista mistrzostw świata Seefeld 2019 powtórzył swój wyczyn z 2020 roku - wygrał trzy etapy Nordic Combined Triple.

Występujący z 38. numerem Kupczak nie dał się zdublować, zdołał ukończyć bieg - na 36. pozycji. Polak miał trzydziesty czas, Riiber osiemnasty, Herola drugi, a Watabe jedenasty. 15 kilometrów najszybciej przebiegł Joergen Graabak. Mistrz olimpijski z 2014 roku awansował z 22. miejsca na ósme. Następne zawody odbędą się 6 i 7 lutego w Klingenthal.