Morant zapakował piłkę nad Wembanyamą. Grizzlies lepsi od Spurs i Sochana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Justin Ford / Jeremy Sochan w akcji
Getty Images / Justin Ford / Jeremy Sochan w akcji

Odkąd Ja Morant wrócił do składu Memphis Grizzlies po 25 meczach zawieszenia, Niedźwiadki stały się groźne dla każdego w NBA. O ich sile przekonali się we wtorek San Antonio Spurs.

Widać wpływ, jaki Ja Morant ma na drużynę Memphis Grizzlies. Od momentu, kiedy wrócił do składu, jego drużyna wygrała pięć na siedem meczów.

24-latek tym razem w 35 minut zdobył 26 punktów, pięć zbiórek i 10 asyst. Morant zanotował też efektowny wsad nad gwiazdą San Antonio Spurs, rozbudzając swoich kibiców w hali FedExForum. Victor Wembanyama próbował go zablokować, ale zawodnik Niedźwiadków i tak wpakował piłkę do kosza.

Grizzlies prowadzili po tej akcji 88:70, aby ostatecznie triumfować 106:98 i zaliczyć 11. sukces w tym sezonie. Desmond Bane dorzucił 24 oczka, trafiając 11 na 17 oddanych prób z pola.

Spurs nie poprawili swojej sytuacji w tabeli. Teksańczycy doznali trzeciej z rzędu, a 28. porażki w kampanii 2023/2024 i wciąż są na samym dole Konferencji Zachodniej.

Gościom we wtorek na nic zdało się 20 punktów, siedem zbiórek i cztery bloki, które w zaledwie 26 minut uzbierał wspomniany Wembanyama. Jeremy Sochan dostał od trenera Gregga Popovicha o dwie minuty więcej, niż Francuz.

Polak w tym czasie zapisał przy swoim nazwisku 12 punktów, dwie zbiórki, asyst, dwa bloki, stratę i faul. Sochan trafił 4 na 6 oddanych rzutów z pola, w tym 1 na 2 za trzy oraz 3 na 4 wolne. To był jego następny solidny występ w tym sezonie.

Wynik:

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 106:98 (20:23, 27:17, 33:28, 26:30) (Morant 26, Bane 24, Aldama 13 - Wembanyama 20, Johnson 19, Sochan 12, Champagine 12)

Zobacz także: Spurs bez szans z kandydatami do zdobycia mistrzostwa NBA. 24 minuty Sochana LeBron zabłysnął w sylwestra, ale nie uratował Lakers. Spory spadek formy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Sochan skompletuje w tym sezonie double-double?