Jeremy Sochan znów bardzo solidny. Jest też sukces San Antonio Spurs!

Jeremy Sochan ostatnio zapewnił San Antonio Spurs zwycięstwo nad Phoenix Suns. Teraz również przyczynił się do sukcesu swojego zespołu, ocierając się o double-double.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan i Collin Sexton Getty Images / Alex Goodlett/Getty Images / Na zdjęciu: Jeremy Sochan i Collin Sexton
Polak w poprzednim meczu trafił kluczowy, decydujący o zwycięstwie rzut za trzy. Teraz znów był bardzo solidny i przydatny dla drużyny.

Jeremy Sochan tym razem w starciu przeciwko Utah Jazz spędził na parkiecie aż 36 minut (więcej grał tylko Devin Vassell). 20-latek w tym czasie otarł się o double-double, zdobywając 17 punktów, dziewięć zbiórek, dwie asysty, pięć przechwytów, blok i trzy straty.

Bardzo ważne dla Spurs okazały się też popisy Devina Vassella. Amerykanin rzucił aż 31 oczek, trafiając 12 na 20 oddanych prób z pola. - Stał się naprawdę sporym problemem dla defensywny - mówił o Vassellu Victor Wembanyama, cytowany przez portal ESPN. - Pięknie patrzy się na jego rozwój - dodawał Francuz.

Teksańczycy pokonali Jazzmanów 118:111, notując drugie z rzędu, a 17. zwycięstwo w tym sezonie. To był trzeci bezpośredni mecz tych ekip i pierwszy sukces Spurs.

- W drugiej połowie nie traciliśmy piłki tak jak w pierwszej. Malaki [Branham] pojawił się na parkiecie i trafił trzy czy cztery razy, kiedy potrzebowaliśmy punktów w trudnym momencie i zasługuje na spore uznanie za napędzanie naszego ataku. Obrona była dziś dobra, fizyczna. W ofensywie mieliśmy dobre tempo. To była udana noc – podsumował trener zwycięzców, Gregg Popovich.