Luka i Mavericks dokończyli dzieła! W innej rywalizacji będzie siódmy mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ron Jenkins / Luka Doncić
Getty Images / Ron Jenkins / Luka Doncić

Było 2-2, skończyło się 4-2 dla Dallas Mavericks. Drużyna z Teksasu w piątek dokończyła dzieła, pokonując u siebie Los Angeles Clippers 114:101.

Kyrie Irving 28 ze swoich 30 punktów rzucił w drugiej połowie, a Mavericks wygrali tę część meczu 62:49, triumfując ostatecznie na własnym parkiecie 114:101 i zapewniając sobie awans do następnego etapu fazy play-off, półfinału Konferencji Zachodniej.

Teksańczycy od stanu 2-2, wygrali dwa następne mecze i zakończyli tym samym sezon Clippers. Kawhi Leonard znów pauzował, a ponadto ponownie słabo spisał się Paul George. Gwiazdor ekipy z Kalifornii trafił tylko 6 na 18 prób z pola, w tym 2 na 10 za trzy.

Większość zawodników Clippers miała problem z celnością. James Harden nie trafił ani razu zza łuku, choć próbował sześć razy. Cała drużyna wykorzystała tylko 7 na 28 prób.

Dla Mavericks 28 oczek wywalczył ponadto Luka Doncić, który miał też siedem zbiórek i 13 asyst. Złą wiadomością dla Teksańczyków jest fakt, iż urazu nabawił się Maximilian Kleber.

Mavericks w drugiej rundzie fazy play-off zmierzą się z Thunder.

Będzie siódmy mecz w serii Cleveland Cavaliers - Orlando Magic! Gwiazdorski występ Donovana Mitchella nie wystarczył w piątek drużynie z Ohio do zamknięcia rywalizacji.

Mitchell rzucił aż 50 punktów, ale to Magic wygrali czwartą kwartę 30:18, a cały mecz 103:96, doprowadzając do remisu (3-3). Lider ekipy z Florydy, Paolo Banchero 10 ze swoich 27 punktów zdobył właśnie w decydującej odsłonie.

Wyniki:

Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 114:101 (34:26, 18:26, 35:20, 27:29) (Irving 30, Doncić 28, Washington 14 - Powell 20, George 18, Zubac 17)

Stan serii: 4-2 dla Mavericks

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 103:96 (29:25, 24:24, 20:29, 30:18) (Banchero 27, F. Wagner 26, Suggs 22 - Mitchell 50, Garland 21, Strus 10)

Stan serii: 3-3

Czterech obwodowych, jeden podkoszowy. Znamy najlepszą piątkę sezonu OBL!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty