Szalony mecz w play-offach! Schenk wygrał go dla Trefla

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Jakub Schenk, Auston Barnes, Nicolas Carvacho, Marc Garcia i Błażej Kulikowski

Co za mecz! Trefl Sopot roztrwonił wysoką przewagę, ale i tak wygrał 82:81 i prowadzi 2-0 w serii. Bohaterem został Jakub Schenk.

MKS nigdy się nie poddaje, dla tej drużyny nie ma straconych sytuacji. Udowodniła to w niedzielny wieczór w Ergo Arenie. Trefl prowadził już 76:67 na niespełna cztery minuty przed końcem, ale goście z Dąbrowy Górniczej potrafili nawet objąć prowadzenie!

To był niesamowity zwrot akcji. Xavier Williams trafił za dwa sześć sekund przed końcem, doprowadzając do stanu 81:80. Trefl jednak nie spanikował. Trener Żan Tabak poprosił o przerwę i rozrysował, jak się okazało, decydującą akcję.

Bohaterem sopocian został świetnie dysponowany w niedzielę Jakub Schenk. Polak zaatakował kosz i zdobył dwa punkty, po których jego drużyna odzyskała prowadzenie. MKS co prawda miał jeszcze szansę i ostatni rzut w meczu, ale Williams tym razem pomylił się z półdystansu.

Trefl wygrał po thrillerze 82:81 i w serii do trzech zwycięstw, prowadzi już 2-0. Krok dzieli go od awansu do półfinału Orlen Basket Ligi.

Schenk w 33 minuty rzucił aż 20 punktów, miał też dziewięć asyst i osiem wymuszonych fauli. Wykorzystał wszystkie osiem wolnych. Geoffrey Groselle dorzucił 13 oczek i dziewięć zbiórek.

MKS uzyskał tylko 26 proc. w rzutach za trzy (8/31), ale za to 66 proc. za dwa (21/32). Gościom mimo wszystko na nic zdały się nawet 23 punkty i siedem zbiórek Taylera Perrsonsa.

Kapitalny w czwartej kwarcie był Błażej Kulikowski, którego sześć punktów z rzędu dały nadzieje drużynie z Dąbrowy Górniczej. Ale MKS nie wytrzymał na finiszu. Zadecydowała jedna akcja. W tej serii wciąż mogą być jeszcze spore emocje.