ME U-18: Polacy spadli do dywizji B

Choć rozpoczęli mistrzostwa Europy od wygranej, to po siedmiu porażkach z rzędu nie uratowali swojego bytu w dywizji A. Polscy juniorzy spadli o klasę niżej.

Mecz o wszystko wyrównany był tylko do połowy, kiedy to było remisowo 40:40. Fatalna trzecia kwarta w wykonaniu Polaków (15:27) zdecydowała o końcowej porażce. Anglicy, po serii 14:0, w pewnym momencie mieli nawet 21 punktów przewagi i stało się jasne, że biało-czerwoni nie zdołają już uratować bytu w dywizji A.

[ad=rectangle]

Grzegorz Kulka i Mariusz Konopatzki zdobyli dla naszej drużyny po 15 punktów. Ten pierwszy miał także 10 zbiórek. Kontuzji na początku spotkania nabawił się najlepszy strzelec Polaków Marcel Ponitka, który zagrał tylko 1,5 minuty.

W niedzielę Polacy zagrają o miejsca 15-16.

Polska - Anglia 74:83 (22:28, 18:12, 15:27, 19:16) Polska:

Kulka 15, Konopatzki 15, Olejniczak 11, Fatz 8, Bojanowski 6, Wadowski 6, Sanny 4, Włodarczyk 4, Ponitka 3, Nizioł 2, Pruefer 0, Bender 0. Najwięcej dla Anglii: