ME U20 kobiet: Półfinał nie dla Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Koszykówka
Koszykówka

Polskie koszykarki nie dały rady Hiszpankom w piątkowym ćwierćfinale mistrzostw Europy do lat 20. Biało-Czerwone przegrały 52:71, choć po pierwszej połowie było 28:29.

Podopieczne Romana Skrzecza grały całkiem nieźle przeciwko faworyzowanym gospodyniom mistrzostw, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki na ME. Na początku czwartej kwarty meczu rozgrywanego w Teguise było tylko 49:45 dla Hiszpanek. Przez kolejne pięć minut nasze koszykarki nie zdobyły punktów. Ten przestój maksymalnie wykorzystały zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego, które zanotowały run 11:0 (60:45) i kontrolowały do samego końca przebieg spotkania. [ad=rectangle] Porażka z Hiszpanią nie oznacza dla Biało-Czerwonych końca mistrzostw. W sobotę polskie koszykarki zmierzą się z Portugalią (godz. 16:15) w miniturnieju o miejsca 5-8. Zwycięzca zagra w niedzielę o 5. lokatę na ME, a przegrany o 7.

Hiszpania - Polska 71:52 (18:6, 11:22, 20:15, 22:9)

Najwięcej punktów: Hiszpania: L. Quevedo 16, N. Lo i L. Romero po 15. Polska: A. Rembiszewska 13, J. Drop 12.

Wyniki pozostałych ćwierćfinałów: Francja - Włochy 61:55 Holandia - Słowacja 65:55 Rosja - Portugalia 68:56

W półfinałach zagrają: Francja - Holandia Hiszpania - Rosja