U18: Premierowe zwycięstwo Polaków

W czwartek w Austrii rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 18 dywizji B. Polska reprezentacja w pierwszym meczu pokonała Anglików.

Stanisław Grabowski

Początek rywalizacji w Gussing był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 19:20. Gdy w 17 minucie Polacy wyszli na prowadzenie 35:28 wydawało się, że zaczną budować przewagę. Jednak przez ostatnie 180 sekund pierwszej połowy podopieczni Andrzeja Kierlewicza nie trafili już do kosza, a rywale wyrównali (0:7). W drugiej odsłonie dobra defensywa (tylko 25 straconych oczek) dała naszym graczom zwycięstwo 65:60. Najwięcej punktów zdobył Wiktor Sewioł (16), double-double zanotował Maciej Bender (12 oczek, 10 zbiórek), a Marcel Ponitka do 9 punktów dodał 6 asyst.

W piątek Polska zmierzy się z Estonią, która pokonała w pierwszym spotkaniu Bułgarów 67:49.

Polska - Anglia 65:60 (19:20, 16:15, 18:12, 12:13)

Polska: Sewioł 16, Bender 12 (10 zb), Ponitka 9 (6 as), Kiwilsza 7, Kolenda 6, Mijakowski 5, Rutkowski 5, Kierlewicz 3, Scibisz 2, Gruszczyński 0, Kapa 0.