U18: Druga wygrana Polaków

W piątek w Austrii podczas mistrzostw Europy do lat 18 dywizji B Polska reprezentacja pokonała Estończyków odnosząc drugie zwycięstwo.

Początek rywalizacji drugiego dnia mistrzostw był bardzo udany dla naszych zawodników (7:1), głównie dzięki dobrej grze Marcela Ponitki i Macieja Bendera. Później do głosu doszli nasi rywale. Po pierwsze kwarcie na tablicy widniał wynik 21:17 dla Polaków. Drugie dziesięć minut było lepsze w wykonaniu Estonii i podopieczni Andrzeja Kierlewicza przegrywali 35:39 do przerwy. Podobnie jak w czwartek druga połowa to zdecydowanie lepsza gra naszych młodych graczy (tylko 29 straconych punktów), co zaowocowało drugim zwycięstwem. Najlepszym strzelcem był Wiktor Sewioł, autor 14 punktów i 9 zbiórek. [ad=rectangle] W sobotę o godzinie 15.45 Polska zmierzy się z Albanią.

Estonia - Polska 68:79 (17:21, 22:14, 16:21, 13:23)

Polska: Sewioł 14 (9zb), Kierlewicz 13, Rutkowski 12, Bender 10, Ponitka 9, Kiwilsza 7, Kolenda 6, Mijakowski 4, Rutkowski 5, Ścibisz 2, Kapa 2, Gruszczyński 0, Dziewa 0.