ME U18: dywizja A utrzymana. Polki w walce o 9. miejsce

Po serii trzech kolejnych porażek, Polki w końcu wygrały podczas mistrzostw Europy U18 w Udinese. Biało-Czerwone ograły Słowenki 79:51. Dzięki temu nie zagraża im już degradacja do dywizji B.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Słowenki pozostają bez wygranej na turnieju. Pierwsze cztery mecze przegrały łącznie różnicą aż 106 punktów. Polki dołożyły kolejny solidny bagaż rywalkom z Bałkanów.

Plan na ten mecz był prosty - agresywna defensywa i zabójcza kontra. W niej doskonale czuła się przede wszystkim Zuzanna Kulińska, a wszystko napędzała Natalia Klimek, która ponownie na "jedynce" zastępowała kontuzjowaną Wiktorię Kuczyńską.

Kulińska ostatecznie zaliczyła aż 23 "oczka", 4 zbiórki i 4 asysty. Wykorzystała 10 z 14 rzutów z gry, dodatkowo tradycyjnie dołożyła od siebie bardzo agresywną i dobrą obronę. Bez dwóch zdań była najlepszą koszykarką w kadrze Macieja Gordona.

Biało-Czerwone szybko ustawiły sobie pojedynek. Co prawda miały olbrzymie problemy pod koszem, jednak nadrabiały obwodem. Już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie dwucyfrowe prowadzenie, a na przerwę do szatni schodziły prowadząc 40:19.

Po zmianie stron Polki spokojnie kontrolowały wynik, dowożąc do końcowej syreny bezcenne dla siebie zwycięstwo, gwarantujące utrzymanie w dywizji A na kolejny rok.

Podopieczne trenera Gordona w sobotę zagrają z Chorwatkami. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:45.

Słowenia - Polska 51:79 (10:22, 9:18, 18:21, 14:18)