ME U16: Polacy nadal niepokonani. Cypr bez szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne /  / Na zdjęciu: koszulka Polski
Archiwum prywatne / / Na zdjęciu: koszulka Polski

Trzy mecze i trzy wygrane. Polacy pewnie zmierzają po wygraną w grupie podczas mistrzostw Europy U16 w Sarajewie. Tym razem podopieczni Romana Prawicy pokonali rywali z Cypru 73:52 i pozostają niepokonani.

Tym razem najskuteczniejszym graczem naszej ekipy był Jakub Ucieszyński, autor 11 punktów. Był to jedyny gracz z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Początek starcia należał do naszych rywali, którzy po pięciu minutach prowadzili 16:8. Potem jednak do głosu doszli Polacy, którzy najpierw odrobili wszystkie straty, a w drugiej kwarcie dzięki agresywnej obronie wyszli na prowadzenie 40:29.

To był jednak dopiero początek, bowiem po zmianie stron Polacy przeszli do ataku. Biało-Czerwoni w pełni przejęli inicjatywę i na decydującą część wychodzili prowadząc różnicą 22 punktów. Sukces ten podopieczni Romana Prawicy spokojnie dowieźli do końcowej syreny, utrzymując miano niepokonanych w turnieju.

W niedzielę Biało-Czerwoni będą mieli dzień odpoczynku. Do gry wrócą w poniedziałek, kiedy to o godzinie 18:45 zmierzą się z Węgrami.

Cypr - Polska 52:73 (21:18, 10:22, 8:21, 13:12)

Polska: Jakub Ulczyński 11, Daniel Ziółkowski 9, Kacper Kłaczek 9, Kacper Gordon 9, Filip Siewruk 9, Wojciech Tomaszewski 8, Bartosz Chodukiewicz 8, Nikodem Czoska 6, Piotr Lis 2, Jeremy Sochan 2, Konrad Szymański 0.