Stało się! Na ten dzień czekały trzy miesiące

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / EBLK / Na zdjęciu: Koszykarki GTK Gdynia
Materiały prasowe / EBLK / Na zdjęciu: Koszykarki GTK Gdynia

W pierwszym mecz 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet GTK Gdynia pokonała Energę Toruń 61:56. Tym samym ekipa z Trójmiasta mogła cieszyć się po raz pierwszy w sezonie.

Czternaście meczów musiały czekać na pierwszy triumf w rozgrywkach młode koszykarki GTK Gdynia. I w końcu stało się.

Więcej energii, więcej woli walki i charakteru - tak ekipa z Trójmiasta pod wodzą Karoliny Szlachty wyszarpała upragniony triumf.

"Katarzynki" rekordowo w tym meczu miały nawet 11 punktów przewagi. Jeszcze na starcie czwartej kwarty prowadziły 50:45. Wtedy jednak GTK ruszyło po swoje.

Gdynianki nie pozwoliły rywalkom przez siedem minut zdobyć chociażby punktu, a seria 12:0 okazała się kluczowa. Tyler Scaife na samym końcu próbowała jeszcze odwrócić losy pojedynku, ale było już za późno.

18 punktów, pięć asyst i pięć zbiórek - to linijka statystyczna Julii Bazan. Double-double skompletowała z kolei Anna Wińkowska.

Porażkę Energi śmiało można nazwać kompromitacją. Cztery zagraniczne nie dały rady pociągnąć zespołu do wygranej, która mogła przedłużyć nadzieje na włączenie się do walki o play-off. 34 procent skuteczności rzutów z gry i 17 strat mówi samo za siebie.

GTK Gdynia - Energa Toruń 61:56 (14:20, 19:15, 12:13, 16:8)

GTK: Julia Bazan 18, Alicja Żytkowska 13, Anna Wińkowska 12 (12 zb), Aleksandra Parzeńska 10, Magdalena Szulc 4, Joanna Kobylińska 3, Marta Marcinkowska 1, Julia Niemojewska 0, Jowita Ossowska 0.

Energa: Tyler Scaife 17, Aleksandra Pszczolarska 15, Evelyn Adebayo 11 (14 zb), Karolina Podkańska 5, Quinntavia Bennett 4, Oumoul Sarr 2, Marta Nowicka 2, Marta Wieczyńska 0, Łucja Grzenkowicz 0.