Szokujący plan Kaczmarek. Chce pobić rekord świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek

Natalia Kaczmarek dopiero co wywalczyła srebro na lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Reprezentantka Polski szybko postawiła przed sobą nowy, zaskakujący cel.

Natalia Kaczmarek w Budapeszcie przeszła do historii. Została pierwszą Polką, która wywalczyła medal mistrzostw świata w biegu na 400 metrów.

- Ważne, że jest medal. Czas się nie liczy. Mogłabym pobiec lepiej. Zaczęłam za szybko. Końcówka nie była w moim stylu. To w tym momencie nie jest ważne - mówiła w rozmowie z TVP Sport.

Wiadomo, że wicemistrzyni świata nie będzie startować w sezonie halowym. Przyznała wprost, że nie jest zawodniczką, której dobrze się tam biega.

Jednocześnie poinformowała, jakie są jej najbliższe plany. Kaczmarek zamierza ustanowić nowy rekord świata. Chce dokonać tego na nietypowym dystansie - 500 metrów.

Próba z udziałem Polki odbędzie się już w niedzielę, 3 września w Olsztynie. Odnotujmy, że rekord świata wynosi 1:05.90 min. i został ustanowiony w 1984 roku przez Tatianę Kocembovą.

Rekord Polski natomiast to 1:08.65 min. i od 2018 roku należy do Aleksandry Gaworskiej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Natalia Kaczmarek ustanowi rekord świata w biegu na 500 metrów?