Liga Narodów. Grecy pewni awansu. Skuteczna pogoń Słowenii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Grecji

W Lidze Narodów reprezentacja Grecji jest już pewna awansu do Dywizji B. Wszystko dzięki wygranej nad Kosowem 2:0. Ze stanu 0:2 do 2:2 doprowadziła Słowenia w batalii z Serbią.

Na półmetku rywalizacji w Dywizji B w trudnej sytuacji znajdowali się Słoweńcy, którzy zamykali tabelę. Do przerwy w meczu z Serbią problemy gospodarzy potwierdziły się. To goście prowadzili dwoma golami.

Po zmianie stron Słoweńcy rzucili się do ataku i po ośmiu minutach był remis. Więcej goli w meczu nie padło.

Słowenia - Serbia 2:2 (0:2) 0:1 - Zivković 8' 0:2 - Mitrović 35' 1:2 - Gnezda Cerin 48' 2:2 - Sesko 53'

Tabela Dywizji B, grupy 4:

W czwartym meczu czwarte zwycięstwo w Dywizji C odnieśli Grecy. Tym razem pokonali Kosowo 2:0, na pierwszego gola gospodarze czekali do 71. minuty. Drużyna gospodarzy jest już pewna awansu do Dywizji B.

Grecja - Kosowo 2:0 (0:0) 1:0 - Giakoumakis 71' 2:0 - Mantalos 90+9'

Tabela Dywizji C, grupy 2:

Malta po raz drugi pokonała San Marino. Po wcześniejszym 2:0, tym razem było skromniej. Gospodarze zwyciężyli 1:0 i mają tyle samo punktów co Estonia. Szanse na awans do Dywizji D Maltańczycy mają jednak niewielkie.

Malta - San Marino 1:0 (0:0) 1:0 - Muscat 50'