Zmiana lidera w Ekstralidze. Pierwsza porażka mistrza Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / gkskatowice.eu / Na zdjęciu: mecz GKS Katowice - TME SMS Łódź

Po dziewiątej kolejce Ekstraligi doszło do kilku zmian w czołówce. Pierwszej porażki w sezonie doznał dotychczasowy lider, TME SMS Łódź, który uległ w Katowicach GKS-owi 0:3. Ekipa z Górnego Śląska objęła prowadzenie w tabeli.

Choć to mistrzynie Polski w pierwszych 20 minutach miały kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, pierwsza szarża katowiczanek na bramkę przyniosła skutek w postaci bramki Klaudii Maciążki w 23. minucie. W drugiej połowie wynik podwyższyła Patrycja Kozarzewska, a na 10 minut przed końcem nieszczęśliwą interwencję zaliczyła Yurina Enjo i Japonce przytrafił się gol samobójczy. Tym samym zakończyła się seria ośmiu zwycięstw łódzkiego zespołu.

W innym starciu drużyn z czołówki AZS UJ Kraków pokonał u siebie Śląsk Wrocław 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobyła Julia Mordel. Jagiellonki plasują się aktualnie na czwartej pozycji i tracą zaledwie punkt do trzeciego Górnika Łęczna, który rozbił u siebie Hydrotruck Radom 8:1. Hat-tricka ustrzeliła w tym spotkaniu Klaudia Miłek.

Po ubiegłotygodniowej wpadce i porażce w Radomiu, tym razem piłkarki Pogoni Szczecin się odkuły i pokonały drugiego z beniaminków, Pogoń Dekpol Tczew 4:0. Dwa gole zdobyła Emilia Zdunek, a po jednym Weronika Szymaszek i Malwina Szcześniak.

Z kolei w dwóch niedzielnych meczach padły remisy po 1:1. Medyk Polomarket Konin podzielił się w ten sposób punktami z Czarnymi Antrans Sosnowiec. Dla gospodarzy gola zdobyła Anna Gawrońska, zaś dla przyjezdnych - Zuzanna Witek. Taki sam wynik padł w Gdańsku w meczu AP Orlenu ze Sportisem KKP Bydgoszcz. Gospodynie objęły prowadzenie w piątej minucie za sprawą Zuzanny Grzywińskiej, a po kwadransie wyrównała Aleksandra Sudyk.

Do końca rundy jesiennej Ekstraligi pozostały jeszcze dwie kolejki. Dziesiąta seria gier odbędzie się w najbliższy weekend, zaś jedenasta - dwa tygodnie później, po przerwie na mecze reprezentacji.

Wyniki 9. kolejki Ekstraligi Kobiet:

Pogoń Szczecin - Pogoń Dekpol Tczew 4:0 (1:0) 1:0 - Emilia Zdunek 32' 2:0 - Emilia Zdunek 74' 3:0 - Weronika Szymaszek 80' 4:0 - Malwina Szcześniak 90'

GKS Katowice - TME SMS Łódź 3:0 (1:0) 1:0 - Klaudia Maciążka 23' 2:0 - Patrycja Kozarzewska 62' 3:0 - Yurina Enjo 81' - sam.

Górnik Łęczna - Hydrotruck Radom 8:1 (5:0) 1:0 - Klaudia Miłek 9' 2:0 - Klaudia Miłek 11' 3:0 - Kinga Bużan 14' 4:0 - Oliwia Rapacka 21' 5:0 - Klaudia Fabova 44' 6:0 - Klaudia Fabova 51' 7:0 - Dominika Dereń 57' 7:1 - Aleksandra Bieryło 60' 8:1 - Klaudia Miłek 71'

AZS UJ Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0) 1:0 - Julia Mordel 52'

AP Orlen Gdańsk - Sportis KKP Bydgoszcz 1:1 (1:1) 1:0 - Zuzanna Grzywińska 5' 1:1 - Aleksandra Sudyk 22'

Medyk Polomarket Konin - Czarni Antrans Sosnowiec 1:1 (1:0) 1:0 - Anna Gawrońska 41' 1:1 - Zuzanna Witek 53'