Premier League: zespół Matty'ego Casha ograł Chelsea FC. Pewne zwycięstwa Brigtonu i Liverpoolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DANIEL HAMBURY / Na zdjęciu: Ollie Watkins (Aston Villa)
PAP/EPA / DANIEL HAMBURY / Na zdjęciu: Ollie Watkins (Aston Villa)

W spotkaniu 6. kolejki Premier League drużyna Aston Villi, której zawodnikiem jest Matty Cash, pokonała na wyjeździe Chelsea FC 1:0. Komplety punktów wywalczyły również ekipy Brighton and Hove Albion i Liverpool FC.

Aston Villa, która w czwartek przegrała z Legią Warszawa 2:3 w Lidze Konferencji Europy, w niedzielę chciała się zrehabilitować za tę porażkę i to jej się udało w starciu z wyżej notowanym rywalem.

Zwycięstwo The Villans zapewnił w 73. minucie konfrontacji Ollie Watkins, który po podaniu od Moussy Diaby'ego strzałem z kilku metrów pokonał z dość ostrego kąta Roberta Sancheza.

Wcześniej bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Lucasie Digne otrzymał Malo Gusto, co potwierdził VAR. Całą potyczkę rozegrał reprezentant Polski Cash.

Źle rywalizację z AFC Bournemouth rozpoczął Brigton, który w 25. minucie po uderzeniu Dominica Solanke stracił bramkę. Jednakże później na boisku rządzili już tylko gospodarze, którzy wyprowadzili trzy ciosy (dublet skompletował Kaoru Mitoma, a gola samobójczego zaliczył Milos Kerkez) i triumfowali 3:1.

Także trzy do jednego triumfowali podopieczni Juergena Kloppa, którzy przed własną publicznością po trafieniach Mohameda Salaha, Darwina Nuneza oraz Diogo Joty uporali się z West Hamem United. Jedyną bramkę dla Młotów zdobył Jarrod Bowen. Łukasz Fabiański nie pojawił się na murawie.

Premier League, 6. kolejka:

Chelsea FC - Aston Villa 0:1 (0:0) 0:1 - Ollie Watkins 73'

*Matty Cash (Aston Villa) rozegrał cały mecz.

Czerwona kartka: Malo Gusto (Chelsea FC) w 58. minucie /za faul/.

Brighton and Hove Albion - AFC Bournemouth 3:1 (1:1) 0:1 - Dominic Solanke 25' 1:1 - Milos Kerkez 45+2' (sam.) 2:1 - Kaoru Mitoma 46' 3:1 - Kaoru Mitoma 77'

*Jakub Moder (Brighton and Hove Albion) poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

Liverpool FC - West Ham United 3:1 (1:1) 1:0 - Mohamed Salah 16' (k.) 1:1 - Jarrod Bowen 42' 2:1 - Darwin Nunez 60' 3:1 - Diogo Jota 85'

*Łukasz Fabiański (West Ham United) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.