III liga. Szalona końcówka GKS-u Bełchatów. Straty Wieczystej bez konsekwencji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u Bełchatów
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u Bełchatów

Za nami kolejne emocje w III lidze. W żadnej z grup nie doszło do zmiany lidera. Najbardziej skomplikowana sytuacja jest w grupie IV, w której prowadzi Wieczysta Kraków.

Wciąż nie do zatrzymania jest lider grupy I. Lechia Tomaszów Mazowiecki w 11. kolejce pokonała w Legionowie Legionovię 2:1.

Długo wiele wskazywało na to, że wicelider GKS Bełchatów zakończy domową potyczkę z Wartą Sieradz bez punktów. Brunatni w końcówce zdobyli dwie bramki i wygrali 3:2.

Na 3. pozycję awansował Świt. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego miała trudną przeprawę w Mławie, ale ostatecznie pokonała Mławiankę 3:2.

Wygrały rezerwy Legii Warszawa, które 2:1 ograły ŁKS Łomża. W tabeli drugi zespół Wojskowych plasuje się na 7. pozycji i do Legii traci dziewięć punktów.

Czołówka tabeli grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1.Lechia Tomaszów Mazowiecki112825:12
2.GKS Bełchatów112324:14
3.Świt Nowy Dwór112324:10
4.Pelikan Łowicz112019:10

W grupie II nie zatrzymuje się Świt Skolwin. Lider w piątek 1:0, po golu z rzutu karnego już w 6. minucie, ograł KP Starogard Gdański. Świt powiększył przewagę nad wiceliderem. Wszystko dzięki temu, że Elana Toruń aż 0:3 uległa Flocie Świnoujście.

Na 2. miejsce wskoczyła Vineta Wolin. Stało się tak dzięki wygranej tej drużyny 3:2 ze Sotelem Gniewino. 4. w tabeli jest Zawisza Bydgoszcz, który ograł 1:0 Błęktinych Stargard.

Czołówka tabeli grupy II:

1.Świt Skolwin112926:7
2.Vineta Wolin112521:16
3.Elana Toruń112317:7
4.Zawisza Bydgoszcz112125:9

W grupie III Rekord Bielsko-Biała powiększa przewagę nad resztą drużyn. Lider 4:0 pokonał beniaminka LZS Starowice Dolne. Tylko zremisował 2. w tabeli Śląsk II. Wrocławianie jeszcze w 90. minucie meczu w Polkowicach z Górnikiem prowadzili 3:1. Gospodarze zdobyli dwa gole i uratowali punkt.

Dziesięć punktów do lidera traci 3. w lidze Lechia Zielona Góra, a 4. LKS Goczałkowice ma ich mniej o jedenaście.

Czołówka tabeli grupy III:

1.Rekord Bielsko-Biała112930:10
2.Śląsk II Wrocław112427:13
3.Lechia Zielona Góra111919:15
4.LKS Goczałkowice111816:10

W grupie IV tylko z punktem z wyjazdowej potyczki w Dębicy z Wisłoką wróciła Wieczysta. Krakowianie przegrywali od 34. minuty, ale w doliczonym czasie 1. połowy wyrównał Michał Fidziukiewicz.

Okazję awans na pozycję lidera zmarnował Avia. Świdniczanie 0:1 przegrali na własnym stadionie z Karpatami Krosno. Na 3. miejsce awansowała Siarka Tarnobrzeg, która zaczęła strzelać dopiero w końcówce i pokonała 3:0 Orlęta Radzyń Podlaski.

Czołówka tabeli grupy IV:

1.Wieczysta Kraków112233:16
2.Avia Świdnik112127:14
3.Siarka Tarnobrzeg112019:8
4.KSZO Ostrowiec Św.111919:11

Czytaj także: III liga. Kolejne zmiany liderów. Wieczysta Kraków odrabia straty III liga. GKS Bełchatów odrabia straty. Były reprezentant Polski z kolejną bramką

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Rekord Bielsko-Biała awansuje do II ligi?