Trudna przeprawa FC Barcelony. Sprawdź, jak wygląda tabela La Ligi

Outsider La Ligi UD Almeria mocno postraszyła FC Barcelonę, która zapewniła sobie zwycięstwo bramką w 85. minucie (3:2). Sprawdź, jak prezentuje się tabela po spotkaniu mistrzów Hiszpanii.

Jakub Fordon
FC Barcelona PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: FC Barcelona

W dwóch ostatnich spotkaniach w ramach hiszpańskiej La Ligi FC Barcelona straciła punkty. Najpierw ograła ją liderująca Girona FC (2:4), a następnie doszło do remisu z Valencią CF (1:1).

Z tego powodu Barca liczyła na przełamanie w meczu 18. kolejki. W końcu mierzyła się z outsiderem UD Almerią, która miała na swoim koncie zaledwie 7 punktów. Stąd też gospodarze tego pojedynku byli zdecydowanymi faworytami.

Po tym, jak w 33. minucie mistrz Hiszpanii wyszedł na prowadzenie, przed końcem pierwszej połowy wyrównali goście. W drugiej części Barca była z przodu po bramce Sergiego Roberto, ale rywale znów doprowadzili do remisu.

Kluczem do końcowego triumfu dla Barcelony okazało się trafienie w 83. minucie. Wówczas na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Roberto, a asystował mu Robert Lewandowski. Dzięki temu Duma Katalonii w ostatnim meczu 2023 roku nie straciła punktów.

W tabeli Barca jest obecnie na 3. pozycji i traci cztery punkty do Realu Madryt i sześć do Girony. Wyprzedzić ją jeszcze może Atletico Madryt, które w przypadku zwycięstwa będzie miało tyle samo "oczek", ale lepszy bilans bramkowy.