Pachniało sensacją w Madrycie, ale Real się uratował. Zobacz tabelę La Liga

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Realu Madryt, ale ostatecznie "Królewscy" pokonali Mallorkę 1:0 po golu Antonio Ruedigera i tym samym umocnili się na pozycji lidera La Ligi. Jak wygląda tabela?

Tomasz Galiński
Vinicius Junior PAP/EPA / Javier Lizon / Na zdjęciu: Vinicius Junior
Real Madryt miał zdecydowaną przewagę w rywalizacji z Mallorką, jednak bardzo długo nie potrafił jej udokumentować. Udało się dopiero w 78. minucie, gdy Luka Modrić idealnie zacentrował z rzutu rożnego, a pięknym strzałem głową popisał się Antonio Ruediger.

Wcześniej swoje szanse mieli jedni i drudzy. Goście obili słupek i poprzeczkę, w przypadku zespołu z Madrytu świetną okazję zmarnował Brahim Diaz, który miał przed sobą pustą bramkę, ale też trafił w słupek.

Wielkie spotkanie to nie było, natomiast Carlo Ancelotti raczej nie powinien narzekać. Real wygrał i wypracował sobie 3-punktową przewagę nad drugą w tabeli Gironą.

Środowe granie zaczęło się od meczu Granady z Cadiz. Gospodarze wygrali 2:0, a jedną z bramek zdobył Bryan Zaragoza, który od przyszłego sezonu będzie już zawodnikiem Bayernu Monachium. Sytuacja ekipy z Kadyksu skomplikowała się w 54. minucie, gdy z boiska usunięty został Ruben Sobrino.

Natomiast równolegle do meczu Realu z Mallorką toczyło się spotkanie Celty Vigo z Realem Betis. Ekipa z Andaluzji objęła prowadzenie na samym początku po fantastycznej akcji, jednak bardzo szybko odpowiedział Iago Aspas, który pewnie wykorzystał rzut karny. I ostatnie słowo należało do Celty. W szóstej minucie doliczonego czasu (a było ich aż dziesięć) gola na wagę wygranej strzelił Williot Swedberg. Sensacja stała się faktem!