Szansa przed Barceloną. Athletic Bilbao zatrzymany!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Manuel Bruque / Seria wygranych Athletiku została przerwana w Walencji

Po serii wygranych w La Lidze Athletic Bilbao znalazł pogromcę. 3. drużyna tabeli 0:1 przegrała na wyjeździe z Valencią i w niedzielę może spaść z podium.

Po czterech wygranych z rzędu zakończyła się seria Athletiku. Zespół z Bilbao w La Lidze był niepokonany od 22 października, kiedy przegrał na wyjeździe z FC Barceloną.

Dzięki passie wygranych zespół w tabeli wskoczył na 3. miejsce, ale po 21. serii może jest stracić. Wszystko przez wyjazdową porażkę 0:1 z Valencią.

Gospodarze przystępowali do potyczki po trzech zwycięstwach z rzędu i serię przedłużyli do czterech. W tabeli zespół z Valencii plasuje się tuż za miejscami dającymi prawo gry w pucharach.

Remis w meczu sąsiadów z tabeli La Ligi. Villarreal ma problemy z wygrywaniem i w domowej potyczce z Mallorką marzył o przełamaniu. Było blisko, goście punkt uratowali w doliczonym czasie.

Kolejne zwycięstwo w sezonie wywalczył beniaminek Las Palmas, który 2:0 ograł na wyjeździe Rayo Vallecano. W tabeli zespól z Wysp Kanaryjskich do 6. miejsca traci już tylko punkt.

Rayo Vallecano - UD Las Palmas 0:2 (0:1) 0:1 - Moleiro 35' 0:2 - Munoz 83'

Villarreal CF - RCD Mallorca 1:1 (1:0) 1:0 - Sorloth 45+1' 1:1 - Llabres 90+1'

Valencia CF - Athletic Bilbao 1:0 (0:0) 1:0 - Duro 61'

Celta Vigo - Real Sociedad 0:1 (0:1)

0:1 - Mendez 11'