To już 10 punktów! Bayer na autostradzie do mistrzostwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stefan Brauer / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru 04 Leverkusen
Getty Images / Stefan Brauer / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru 04 Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen wykorzystał potknięcie Bayernu Monachium i powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł. Aptekarze wygrali na wyjeździe z 1.FC Koeln 2:0.

Bayer 04 Leverkusen był zdecydowanym faworytem niedzielnej konfrontacji. Wszak Aptekarze są coraz bliżej mistrzostwa Niemiec, a 1.FC Koeln skupia się na walce o utrzymanie. Kolończycy wygrali w tym sezonie tylko trzy ligowe mecze. Z kolei Bayer to jedyny klub w stawce, który nie przegrał żadnego meczu.

Passę zespół z Leverkusen przedłużył w Kolonii. Wygrana nie była ani przez moment zagrożona. Zwłaszcza że już w 14. minucie sędzia wyrzucił z boiska gracza gospodarzy, Jana Thielmanna. Powód? Brutalny faul. Grająca w osłabieniu ekipa z Kolonii nie była w stanie zatrzymać rozpędzony Bayer.

Goście w 38. minucie objęli prowadzenie. Po dograniu Patrika Schicka piłkę do bramki rywali skierował Jeremie Frimpong. Do przerwy więcej goli nie padło, ale te wydawały się być tylko kwestią czasu.

Bayer atakował i miał dużą przewagę. Stwarzał też więcej ofensywnych okazji. Gospodarze za to nie potrafili oddać celnego strzału i w żaden sposób zagrozić bramce przeciwnika. W 73. minucie goście dobili przeciwników za sprawą Alexa Grimaldo.

Tym samym Bayer pokonał niżej notowanego rywala 2:0 i zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostwa Niemiec. Aptekarze wykorzystali też potknięcie Bayernu Monachium i powiększyli nad nimi przewagę o 10 punktów. Tylko kataklizm mógłby odebrać drużynie Xabiego Alonso mistrzowski tytuł.

1.FC Koeln - Bayer 04 Leverkusen 0:2 (0:1) 0:1 - Jeremie Frimpong 38' 0:2 - Alex Grimaldo 73'