Rzuty karne dały radość Manchesterowi United

Piłkarze Manchesteru United wciąż w grze o prawo gry w europejskich pucharach. Czerwone Diabły w domowym meczu 2:0 pokonały walczący o utrzymanie Everton.

Michał Piegza
Piłkarze Evertonu ostatnio nie mają powodów do zadowolenia Getty Images / Jan Kruger / Piłkarze Evertonu ostatnio nie mają powodów do zadowolenia

Piłkarze Evertonu kilkanaście dni temu otrzymali część zabranych przed sezonem punktów, ale wciąż robią wiele, aby w kolejnym sezonie występować na zapleczu Premier League. W wyjazdowej potyczce z Manchesterem United to Czerwone Diabły były faworytem.

W meczu padły dwa gole. Miejscowi już w 12. minucie objęli prowadzenie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny po faulu Jamesa Tarkowskiego. "Jedenastkę" wykorzystał Bruno Fernandes.

W 1. połowie padł jeszcze jeden gol. W 34. minucie przewinił Ben Godfrey i sędzia kolejny raz nie miał wątpliwości. Tym razem do piłki podszedł Marcus Raashford i trafił do siatki. Wówczas pewne było, że graczom z Liverpoolu ciężko będzie się podnieść.

Po przerwie gole już nie padły. Gospodarze wygrali i do miejsc pucharowych tracą zaledwie trzy punkty. Z kolei goście nad strefą spadkową mają pięć punktów przewagi, ale sytuacji po 28. serii może ulec zmianie.

Manchester United - Everton 2:0 (2:0) 1:0 - B. Fernandes (k.) 12' 2:0 - M. Rashford (k.) 36'