Premier League: Kanonada w Londynie. Klęska West Hamu

Nie był to udany dzień dla Łukasza Fabiańskiego. Jego West Ham United przegrał na wyjeździe z Crystal Palace 2:5. W lepszym humorze mecz kończył Matty Cash, którego Aston Villa pokonała AFC Bournemouth 3:1.

Łukasz Witczyk
Łukasz Fabiański Getty Images / Rene Nijhuis/MB Media / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
O tym występie Łukasz Fabiański i ekipa West Hamu United będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. W londyńskich derbach Młoty musiały uznać wyższość Crystal Palace, które świetnie rozpoczęło spotkanie.

Już w 7. minucie gospodarze prowadzili po trafieniu Michaela Olise. Kwadrans później było już 3:0 dla miejscowych, a to za sprawą Eberechiego Eze i Edersona, który skierował piłkę do własnej bramki. Nie był to koniec ofensywnych popisów ekipy Crystal Palace.

Po pół godziny gry Fabiański po raz czwarty musiał wyciągać piłkę z bramki, a pokonał go Jean Philippe Mateta. Po tym trafieniu gospodarze zwolnili tempo, a jeszcze przed przerwą Michail Antonio strzelił gola dla West Hamu. Było to jednak trafienie na otarcie łez.

Po zmianie stron gospodarze już rzadziej atakowali, ale i tak podwyższyli jeszcze prowadzenie. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Mateta. W końcówce West Hamowi w strzeleniu gola pomógł Dean Henderson, który skierował piłkę do własnej bramki.

W lepszych nastrojach mecz skończył Matty Cash, który zagrał w podstawowym składzie Aston Villi. Jego zespół wygrał z AFC Bournemouth 3:1. Jednak to goście jako pierwsi objęli prowadzenie. W 31. minucie rzut karny wykorzystał Dominic Solanke.

Potem strzelali już tylko gospodarze. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Morgan Rogers, a po zmianie stron rywali dobili Moussa Diaby i Leon Bailey.