Sensacja w meczu Arki Gdynia

Lider Lechia Gdańsk odskoczyła na dystans czterech punktów od wicelidera Arki Gdynia. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego niespodziewanie przegrali 0:2 ze Zniczem Pruszków.

Olaf Kobacki (z prawej) i Dawid Szot WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Olaf Kobacki (z prawej) i Dawid Szot
Znicz Pruszków w drugim meczu z rzędu zagrał na własnym stadionie, ponownie miał dwubramkowe prowadzenie, ale tym razem zrobił z niego użytek. Poprzednio pozwolił Wiśle Kraków odwrócić wynik na 2:3, tym razem pokonał niemal "pewniaka" do awansu Arkę Gdynia. O zwycięstwie 2:0 zdecydowały dwa uderzenia oddane po zmianie stron przez Shumę Nagamatsu.

Znicz oddalił od siebie zagrożenie spadkiem. Z kolei strata wicelidera z Gdyni do liderującej Lechii Gdańsk powiększyła się z punktu do czterech punktów. Podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali w środę 1:0 Polonię Warszawa i przybliżyli się do zakończenia sezonu jako najlepszy pierwszoligowiec. Przed oboma zespołami z Trójmiasta po pięciu spotkań, w tym derby.

Także w województwie mazowieckim doszło do meczu pierwszoligowców zainteresowanych walką o awans do PKO Ekstraklasy przez baraże. Wisła Płock odwróciła wynik 0:1 na 2:1 w kwadransie po przerwie. Strzeliła decydującego gola Miedzi Legnica w rywalizacji dziesięciu na jedenastu. W 54. minucie Łukasz Sekulski zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, a w 59. minucie Emile Thiakane rozstrzygnął pojedynek. Sędzia Paweł Pskit aż 15 razy pokazał żółty kartonik.