Znamy pierwszego spadkowicza z La Ligi. Atletico Madryt bliżej Ligi Mistrzów

W sobotę w La Lidze rozegrano ważne spotkanie w kontekście walki o Ligę Mistrzów. Poznaliśmy pierwszego spadkowicza. Almeria nie ma już szans na utrzymanie.

Michał Piegza
Almeria to pierwsza drużyna, która pożegnała się z La Ligą PAP/EPA / PAP/EPA/Carlos Barba / Almeria to pierwsza drużyna, która pożegnała się z La Ligą
Zapowiadało się na to od grudnia. W sobotę poznaliśmy pierwszego spadkowicza z La Ligi. Została nim Almeria, która na pierwsze zwycięstwo w sezonie czekała do 17 marca.

W 33. kolejce zamykająca stawkę drużyna przegrała u siebie z Getafe i straciła matematyczne szanse na utrzymanie. Przed rokiem Almeria zajęła pierwsze bezpieczne miejsce w La Lidze, w obecnym nie udało się.

Ważny mecz odbył się w Madrycie. Atletico i Athletic prawdopodobnie między sobą rozstrzygną kwestię 4. miejsca dającego prawo gry w Lidze Mistrzów. Po kwadransie na prowadzenie wyszło Atletico, ale nie dowiozło wyniku do przerwy. Chwilę przed końcem 1. połowy wyrównał Nico Williams.

W 2. część dobrze weszli gospodarze, którzy potrzebowali siedmiu minut na odzyskanie prowadzenia. Wynik spotkania został ustalony po samobójczym trafieniu bramkarza gości Unai Simona. Atletico odskoczyło drużynie z Bilbao na sześć punktów.

Coraz bliżej sensacyjnego medalu jest Girona. Rewelacja sezonu sięgnęła po kolejne trzy punkty 2:0 pokonując na wyjeździe beniaminka Las Palmas. Zespół awansował na pozycję wicelidera i do poniedziałku czekał będzie na odpowiedź Barcelony.

UD Las Palmas - Girona FC 0:2 (0:1)
0:1 - Lopez 26'
0:2 - Dovbyk (k.) 57'

UD Almeria - Getafe CF 1:3 (1:1)
0:1 - Greenwood 27'
1:1 - Lozano 41'
1:2 - Greenwood 48'
1:3 - Mata 61'