Ale huknął. Turcy oszaleli, gdy ujrzeli gola Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek wrócił do strzelania. Po sześciu meczach bez gola polski napastnik otworzył mecz jego Istanbul Basaksehiru z Hataysporem (2:1) w ramach 34. kolejki tureckiej Super Lig. Trafienie kadrowicza było naprawdę pięknej urody.

Jakub Fordon
uderzenie Krzysztofa Piątka YouTube / beIN Sports / Na zdjęciu: uderzenie Krzysztofa Piątka
Trwający sezon jest pierwszym, w którym Krzysztof Piątek występuje w tureckiej Super Lig. Reprezentant Polski dołączył do Istanbul Basaksehiru i na początku kompletnie nie błyszczał. W końcu jednak udało mu się rozkręcić i zaczął strzelać bramkę za bramką.

Ostatnimi czasy ponownie nie spisywał się najlepiej, notując serię sześciu spotkań bez zdobytej bramki. W sobotę (27 kwietnia) udało mu się jednak przełamać tę passę. Polak wpisał się na listę strzelców w meczu z Hataysporem w ramach 34. kolejki.

Piątek otworzył wynik spotkania już w 5. minucie. Będąc przed polem karnym otrzymał futbolówkę od Dimitriosa Pelkasa. Polski napastnik po przyjęciu zdecydował się na strzał z powietrza i popisał się fantastycznym uderzeniem, które odbiło się od poprzeczki i zatrzepotało w siatce. Golkiper gospodarze jedynie odprowadził piłkę wzrokiem.

Jego zespół ostatecznie zwyciężył 2:1. Goście podwyższyli prowadzenie w 69. minucie, a chwilę później rywale zdobyli bramkę kontaktową. Więcej goli już jednak nie padło, dzięki czemu Istanbul Basaksehir zainkasował komplet punktów i awansował na 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając Besiktas Stambuł.

Piątek zanotował natomiast 14. trafienie w tym sezonie. Dzięki temu w klasyfikacji strzelców zajmuje 6. miejsce, tuż za plecami Adama Buksy. Obaj polscy napastnicy mają na swoim koncie tyle samo bramek, jednak zawodnik Antalyasporu zanotował jedną asystę więcej niż jego rodak.