Bayer Leverkusen znowu walczył do końca. "To się nie mieści w głowie!" [WIDEO]

Mistrzowie Niemiec kolejny raz pokazali, że walczą do samego końca. W meczu z VFB Stuttgart drużyna Xabiego Alonso wyszarpała punkt w ostatniej akcji spotkania.

Artur Karaszewski
Gol Andricha w końcówce meczu z VFB Stuttgart Twitter / Viaplay / Gol Andricha w końcówce meczu z VFB Stuttgart
Sobotnia potyczka była bardzo ważna dla gości. VfB Stuttgart nadal liczy się w walce o wicemistrzostwo Niemiec. Gospodarze z kolei zdetronizowali po 11 latach Bayern Monachium i odebrali im mistrzowski tytuł.

Bayer Leverkusen wielokrotnie już w tym sezonie pokazywał, że drużynie nie brakuje charakteru i potrafi odwracać losy spotkań w bardzo dramatycznych okolicznościach. Nie inaczej było w 31. kolejce Bundesligi.

W pierwszej połowie meczu kibice nie oglądali bramek, ale w początkowej fazie drugiej odsłony Stuttgart zadał dwa ciosy. W 47. minucie do siatki Bayeru trafił Chris Fuhrich, a 10 minut później jego wyczyn powtórzył Deniz Undav.

W jednej z kolejnych akcji bramkę kontaktową dla mistrzów Niemiec zdobył Amine Adli. Nadal jednak pierwsza ligowa porażka Leverkusen wisiała w powietrzu.

W ostatniej akcji meczu gospodarze otrzymali rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Wykonawcą tego stałego fragmentu gry był Florian Wirtz, a po jego dośrodkowaniu w polu karnym rywali doszło do dużego zamieszania.

Ostatecznie piłka spadła pod nogi Roberta Andricha, który pokonał Alexandra Nubela. Tym samym mecz zakończył się remisem 2:2, a mistrzowie Niemiec nadal są niepokonani w lidze.