Głośno o tym, co zrobił Josue

Josue ponownie na ustach fanów. Kapitan Legii Warszawa po zdobytym golu w Mielcu stanął przed kamerą i wykonał pewien gest. Co konkretnie miał on oznaczać?

Krzysztof Kaczmarczyk
Josue WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Twitter / oficjalny profil Canal+ Sport / Josue
- Josue bardzo pewnie, Legia prowadzi w Mielcu 1:0 - mówił podczas transmisji spotkania Stal Mielec - Legia Warszawa komentator Canal+ Sport Rafał Dębiński.

To właśnie Josue w 21. minucie spotkania otworzył jego wynik skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul na Pawle Wszołku. Sędzia Damian Sylwestrzak co prawda nie był pewny, ale po interwencji VAR miał jasność.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Dwa rzuty karne i cztery gole w Mielcu. Legia wreszcie zwycięska

Więcej niż o rzucie karnym i golu Josue mówi się jednak o geście Josue, który wykonał po zdobytej bramce. Portugalczyk stanął przed kamerą zamknął oczy, zakrył usta i ucho.

Co dokładnie miał na myśli i czego to dotyczyło? Być może chodzi o ostatnią krytykę, jaka spadła na piłkarzy Legii czy zamieszanie związane z Portugalczykiem i plotek na temat jego przyszłości w klubie. Ostatnio głos w sprawie zabrała nawet żona piłkarza (więcej -->> TUTAJ).

Jeżeli chodzi o sam mecz w Mielcu to Legia ostatecznie wygrała ze Stalą 3:1, a kluczowe okazało się trafienie Bartosza Kapustki z 76. minuty spotkania. W doliczonym czasie gry Josue miał szansę na dublet, ale tym razem "jedenastkę" oddał Maciejowi Rosołkowi.

Stołeczna ekipa z dorobkiem 50 punktów wskoczyła na 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Na cztery kolejki przed końcem ma sześć oczek straty do prowadzącej Jagiellonii Białystok.

Josue w tym sezonie zaliczył 27 występy w PKO Ekstraklasie dla Legii notując w nich dziewięć goli (pięć z rzutów karnych) i dwie asysty.

Po przeniesieniu cmentarza wybuchła epidemia. "Byłem siódmy w kolejce"

Czy twoim zdaniem Legia ma jeszcze szansę na tytuł mistrza Polski?