Dantejskie sceny we Francji. Piłkarze próbowali nawet odrzucać race

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Jonathan SOTTAS / Dantejskie sceny na meczu piłkarskim
Twitter / Jonathan SOTTAS / Dantejskie sceny na meczu piłkarskim

Takich obrazków zdecydowanie nie chcemy oglądać. Spotkanie pomiędzy Troyes a Valenciennes zostało przerwane po tym, jak z trybun poleciały race. Sytuację próbowali uratować sami piłkarze, jednak bez skutku.

W piątek 3 maja doszło do starcia na poziomie Ligue 2, w którym zmierzyły się ekipy Troyes i Valenciennes. Spotkanie nie zostało jednak dokończone. W 88. minucie mecz został przerwany. Dlaczego?

Wszystko przez karygodne zachowanie zgromadzonych na stadionie fanów. Ci na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry rzucili na murawę race. To spowodowało, że widoczność na boisku była bardzo niska.

Sytuację uratować próbowali zawodnicy Troyes AC, którzy odrzucali racę z powrotem na trybuny. Na nic się to jednak zdało. Sędzia podjął decyzję o przerwaniu spotkania przy stanie 1:1.

Trudno się jednak spodziewać, by władze ligi wyznaczyły nowy termin na dokończenie meczu czy też rozegranie go od nowa. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się przyznanie walkowera drużynie Valenciennes.

Jeśli tak się stanie, przypieczętuje to spadek Troyes AC do niższej klasy rozgrywkowej. Z degradacją od kilku kolejek pogodzony jest także zespół Valenciennes, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty