Lider II ligi coraz bliżej zapewnienia sobie awansu

Pogoń Siedlce nie zważa na notoryczne potknięcia innych kandydatów do awansu do Fortuna I ligi. Drugoligowiec z województwa mazowieckiego umocnił się na prowadzeniu w tabeli dzięki zwycięstwu 2:0 z Zagłębiem II Lubin.

radość piłkarzy Pogoni Siedlce Twitter / Pogoń Siedlce / Na zdjęciu: radość piłkarzy Pogoni Siedlce
To, co najważniejsze, wydarzyło się w pierwszej połowie meczu. Przed przerwą Pogoń Siedlce strzeliła lubinianom oba gole. Pierwszego zdobył Lukas Hrnciar, a drugiego Cezary Demianiuk. Najskuteczniejszym piłkarz Pogoni cieszył się z 15. trafienia w sezonie, a przed nim w rankingu strzelców ligi są tylko Hubert Sobol z KKS-u 1925 Kalisz oraz Jonathan Junior z Kotwicy Kołobrzeg.

Cezary Demianiuk mógł strzelić gola Zagłębiu wcześniej niż to zrobił, ale jego uderzenie z rzutu karnego obronił Szymon Weirauch. Piłkarz Pogoni zrehabilitował się po 14 minutach. Miedziowi nie zdołali odpowiedzieć liderowi ani jednym golem i pozostali w dolnej połowie tabeli.

Z kolei siedlczanie nie zważają na notoryczne potknięcia innych kandydatów do awansu. Po podbiciu Lubina mają o pięć punktów więcej niż wicelider Kotwica, a o sześć więcej niż otwierający strefę niepremiowaną awansem KKS. Na dodatek za tydzień KKS gra bezpośrednio z Kotwicą, więc Pogoń może świętować powrót do Fortuna I ligi nawet w najbliższej serii gier. Jej przeciwnikiem będzie GKS Jastrzębie.

Zagłębie II Lubin - Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)
0:1 - Lukas Hrnciar 15'
0:2 - Cezary Demianiuk 37'

W 23. minucie Cezary Demianiuk (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego. Szymon Weirauch obronił.

Zagłębie: Szymon Weirauch - Jakub Kolan, Kamil Sochań, Igor Orlikowski, Szymon Karasiński, Bartłomiej Kłudka, Filip Kocaba (46' Mateusz Kizyma), Mateusz Dziewiatowski (46' Kacper Terlecki), Patryk Kusztal (46' Daniel Dudziński), Paweł Kruszelnicki (80' Marcel Reguła), Rafał Adamski (75' Wojciech Szafranek)

Pogoń: Jakub Burek - Cezary Bujalski (59' Hubert Derlatka), Przemysław Misiak, Dawid Burka, Ernest Dzięcioł, Krystian Miś (59' Titas Milasius), Lukas Hrnciar (59' Piotr Pyrdoł), Jakub Sinior, Damian Szuprytowski (90' Bartosz Wicenciak), Damian Nowak (80' Mateusz Majewski), Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Sochań, Dudziński, Karasiński (Zagłębie) oraz Hrnciar, Demianiuk, Szuprytowski (Pogoń)

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?