GKS Katowice znów uciekł. Złoto Orlen Ekstraligi coraz bliżej

Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć w Orlen Ekstralidze piłkarek. Krok w stronę tytułu mistrzowskiego wykonał GKS Katowice, który wykorzystał stratę punktów Pogoni Szczecin w hicie.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarek GKS Katowice Facebook / GKS Katowice Kobiety / Na zdjęciu: radość piłkarek GKS Katowice
Szczecinianki w tej serii gier spotkały się z aspirującym do brązowego medalu UKS-em SMS-em Łódź. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie bliżej celu był zespół trenera Marka Chojnackiego. Po strzale Pauliny Filipczak piłka otarła się nawet o poprzeczkę. W drugiej części gry do głosu doszły gospodynie. Świetne okazje miały Jaylen Crim oraz Agnieszka Garbowska, ale nie zdołały ich wykorzystać. W doliczonym czasie gry zwycięstwo przyjezdnym mogła dać Dominika Gąsieniec, ale spudłowała.

A swoje starcie wygrał GKS Katowice, który u siebie pokonał UJ Kraków. W 12. minucie do siatki trafiła Dżesika Jaszek, a pod koniec drugiej części gry - Amelia Bińkowska. Dzięki temu przewaga katowiczanek nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin wzrosła do trzech oczek.

Trzecią pozycję zajmuje zespół Czarnych Antrans Sosnowiec, który wygrał u siebie z Rekordem Bielsko-Biała 4:1, choć to ekipa gości wyszła na prowadzenie jako pierwsza dzięki trafieniu Darii Długokęckiej. Jednak gole Amelii Chmury i Patrycji Sarapaty w pierwszej oraz Zuzanny Grzywińskiej i Karliny Miksone w drugiej połowie dały wygraną sosnowiczankom.

Coraz więcej wskazuje na to, że z walki o podium wykreślają się piłkarki AP Orlenu Gdańsk. Zespół z Trójmiasta przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem 0:1, a decydującego gola zdobyła Joanna Węcławek w 72. minucie. Ekipa z Trójmiasta do trzeciej pozycji traci już pięć oczek, a WKS - sześć.

A na dole tabeli także ciekawie. Górnik Łęczna pokonał Medyka Polomarket Konin 2:0 po golach Jagody Cyraniak i Marcjanny Zawadzkiej, a Stomilanki Olsztyn pokonały u siebie Pogoń Dekpol Tczew w takim samym stosunku. Na liście strzelczyń Wiktoria Skrzypińska oraz Gabriela Kędzia, która wykorzystała rzut karny. Tym samym zespół ze stolicy Warmii przedłużył nadzieje na utrzymanie.