Liga Mistrzów. Drugi finalista

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/JUANJO MARTIN / Joselu został bohaterem Realu Madryt
PAP/EPA / PAP/EPA/JUANJO MARTIN / Joselu został bohaterem Realu Madryt

W Lidze Mistrzów w środowy wieczór poznaliśmy drugiego finalistę. W Madrycie górą długo prowadził Bayern, ale w końcówce dwa gole zdobył Real i to Królewscy zmierzą się z Borussią Dortmund.

Długo wiele wskazywało na to, że finał Ligi Mistrzów będzie wewnętrzną sprawą Niemców. We wtorek sensacyjnie awans do finału wywalczyła Borussia Dortmund, która wyeliminowała PSG.

W środowym drugim półfinale w Madrycie faworytem do awansu był Real. Królewscy w pierwszej potyczce zremisowali w Monachium z Bayernem 2:2.  W rewanżu na gole czekać musieliśmy do 68. minuty, kiedy wynik otworzyli Bawarczycy.

Gospodarze walczyli do końca. W 88. minucie błąd popełnił Manuel Neuer, a rezerwowy Joselu wpakował piłkę do bramki. Real ruszył i szukał drugiego gola.

Znalazł go w pierwszej minucie doliczonego czasu. Ponownie do siatki gości trafił Joselu. Początkowo Szymon Marciniak odgwizdał spalonego, ale po analizie VAR wskazał na środek boiska.

Finał zaplanowano na 1 czerwca na godzinę 21:00. Potyczka rozegrana zostanie w Londynie na Wembley.

Real Madryt - Bayern Monachium 2:1 (0:0) --> RELACJA 0:1 - Alphonso Davies 68' 1:1 - Joselu 88' 2:1 - Joselu 90+1'

W pierwszym meczu: 2:2. Awans: Real Madryt.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty